Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért veszek nehezen levegőt...

Miért veszek nehezen levegőt mostanában?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, semmi egészségügyi problémám nincs, max nem rég pajzsmirigy alulműködést véltek de nagyon kicsi eltérés volt.

Pár napja viszont kellemetlenül nehezen kapok levegőt, néha olyan mint amikor szédülés érzet jön de csak a levegő hiány van jelen. Olyankor a fülem is pillanatnyira bedugul. És ez ma egész nap volt, tegnap is talán. Ráakartam fogni a tömegre, de nem csak akkor érzem ezt mikor emberek között vagyok mert itthon is érzem. Viszont az tény, hogy sok ideje nem mozdultam ki emberek közé és pánik érzet tör rám de a kettő lehet más. Mert itthon nem pánikolok de mégis jelen van. Néha olyan mintha elfolytanám a levegőt és lenyelem, nem tudom értelmes e a mondat. Lehet az front miatt? Korábbi évek alatt nem tapasztaltam, refluxos se vagyok szerintem, tényleg csak pár napja tűnt ez fel. Meg mostanában sokat csuklok, szinte egy nap többször is, lehet ez is említésre való. Milyen orvoshoz érdemes fordulni ezzel a problémával ha huzamosabb ideig tart és zavaró? Ja volt tüdőszűrőm is és negatív volt, semmi gond ha ez hozzá tartozik. Nem vagyok amúgy túlsúlyos, áltagos alkat vagyok. Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. aug. 16. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Lehet "rosszul" veszed a levegőt és beszorul. De valamilyen szinten az eddigi maszkviselés (amikor kötelező volt) is károsította a tüdőt. De mivel a tüdőszűrőd jó volt nem hiszem, hogy komoly baj lenne. Ha továbbra is van akkor viszont szerintem még egy tüdőszűrő, meg lehet egy mellkas röntgen vagy akár ct.
2021. aug. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A melegtől.

Én is napok óta kapkodom a levegőt, mintha folyton ki lennék fulladva. Alig várom a lehűlést.

2021. aug. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk orvosok, ezért nem tudjuk. De ha elmész orvoshoz, az majd elmondja. Vagy nem.
2021. aug. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nincs nehézlégzése, mert bedzorul a levegő.
2021. aug. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mikor voltál utoljára általános laborvizsgálaton ?
2021. aug. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, nyilván itt nem orvosokra számítok hanem úgy általánossában mikre gondolnátok ha ilyesmi tünetekre panaszodnátok. Orvoshoz természetesen megyek, csak nem tudom ezzel elég lenne a háziorvos is?

5-általánoson szerintem még nem vagy nagyon rég. Mit takar egy általános laborvizsgálat? Nekem eddig csak vérvétel volt, tüdőszűrő, fog röntgen mostanában.

2021. aug. 16. 17:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt az én tippem:

"A" típusos "rejtett" reflux. Ennél a gyomrod nem ég, nem szenvedsz, de a feláramló sav miatt légúti tüneteket produkálhatsz, mint pl. légszomj, fulladás érzés, köhögés, krákogás.

2021. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A csuklással kapcsolatban találtam:

Dr Boros Miklós válasza csuklás témában


Kedves Kérdező!

Panaszát okozhatja a rekesz izgalma, melynek oka lehet gyomorhurut, gyomorfekély, reflux, májnagyobbodás, rekeszizomsérv, stb. Első lépésben egy gasztroenterológiai szakrendelést keressen fel.


Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát.

Dr. Boros Miklós

általános sebész

2021. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vérvételből történő laborvizsgálat: hemoglobin, vörösvérsejtszám, hematokrit, vas stb.. A vashiány okozta akár enyhe anémia (vérszegénység) könnyű kifáradást, levegő utáni kapkodást okoz (pl. lejtőn felfelé, akár csak pár méter után).
2021. aug. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!