Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy dolgozzam fel, hogy...

Hogy dolgozzam fel, hogy lelkileg fiatalos vagyok, de testileg, mint egy öregember?

Figyelt kérdés
45 éves férfi vagyok, mindenki szerint jófej, bármilyen korosztállyal megtalálom a hangot, laza vagyok, szeretnek a fiatalok, stb. Viszont jönnek elő a korral járó egészségügyi gondok, derékfájás, térdfájás, stb, stb. Ha pl fiatalok közt vagyok, simán elhülyéskedek velük, vagy legózok a gyerekekkel, de közben alig bírok menni, épp csak nem kell járókeret. Ha egyedül vagyok, nagyon el szoktam keseredni ezen, időnként ősöregnek érzem magam fizikailag. Ilyen hülyeséggel szoktak menni pszichológushoz? És mégis mit tudna mondani?

#ősöreg, fiatalos vénember
2021. aug. 17. 14:56
 1/8 A kérdező kommentje:
A múltkor is baromi kínos volt, h hívtak röplabdázni, én meg nem mentem. Azt hitték nincs kedvem, pedig valójában alig bírtam járni, be volt állva a derekam. Millió ilyen sztorit tudnék még, annyira szar érzés.
2021. aug. 17. 14:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytorna sokat segítene szerintem.

Beszélj egy szakorvossal, küldjön el, megtanulod milyen gyakorlatokat jó végezni ,aztán otthon csinálgatod.

Pont egyidősek vagyunk, évek óta érzem amiről beszélsz.

Nekem a mozgás segített.

2021. aug. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Most leszek 50, nekem nincs ilyen problémám szerencsére, nagyon sajnálom hogy neked van.... én egész életembe mozogtam, neked most nem ajánlom, mert lehet nem tenne most jót az izületednek.
2021. aug. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem testileg is tenni kellene volna valamit, az esetlegs túlsúlyt eltüntetni, rendszeresen sportolni és mozogni.

65 évesen nincsenek olyan tüneteim, mint neked, feltehetöen azért, mert testileg is aktív vagyok.

2021. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Én inkább elmennék egy kivizsgálásra hogy mitől vagy ennyire roncs. Ha olyan munkát végeztél ami kemény fizikai főleg építőiparban télen nyáron az gyilkolja az ízületeket és nem is csodálom ha ennyi idősen rozogának érzed magad. Én idén leszek 40 éves. 19-26 éves korom között építőiparban dolgoztam eleinte segédmunkás voltam, aztán burkoló amit lerakattak velem a cégnél és a sok hajolgatás, talicskázás, emelés nagy súlyokat stb... ez mind ártott főleg télen hiába voltam jól beöltözve nagyon nem tett jót az ízületeimnek. Később kitanultam a hegesztői szakmát és olyan helyre mentem dolgozni ahol bent a gyárban hegeszteni kellett akár javítani egy eldurrant csövet, akár kilemezelni valami edényt. Nagyon sokszor olyan pozíciókban voltam akár több órát is amikor kis helyre préseltem be magam és szinte a földön görnyedve hegesztettem meg csavaroztam meg már tudom is én mit csináltam hogy ez nagyon nem tett jót se a térdeimnek, se a bokámnak, se a derekamnak de a vállaimnak sem. Nekem legtöbb bajom a bokámmal van meg a vállammal. A térdem érdekes módon rendben van pedig az sérült is még gyerekkoromban sérült meg ficam is volt meg kiugrás, műtötték is, mondták hogy azzal lesznek gondok de jobb nem lesz ahhoz képest azzal van a legkevesebb gondom, néha fájdogál de ennyi.

Amikor voltam szakorvosnál ezekkel a gondokkal mondta hogy a rossz testhelyzetek miatt van ez hogy tönkrementek az ízületek mert meséltem arról miket csináltam.

Jelenleg olyan helyen dolgozom ahol munka asztalon végzek ilyen megmunkálásokat tehát annyira már nem dolgozok ilyen testhelyzetekben meg odafigyelek az ergonómiára ebbe szerencsére a jelenlegi munkáltatóm is partner mert igyekeznek a vezetőink olyan körülményeket biztosítani hogy a lehető legjobb legyen. Én egyszerűen elfogadtam hogy ilyen vagyok néha fáj ez meg az sajnos meg kellett tanulnom együtt élni ezzel. A derekam az ami rosszalkodik mostanában de sajnos ez ilyen. Próbálom magam rendben tartani, edzek rendszeresen, próbálok egészségesen étkezni. Feleségem is odafigyel ezekre tehát nem engedi hogy ellustuljak és elhanyagoljam magam.

2021. aug. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%
Akik itt azzal hencegnek, hogy nekik nincs ilyen bajuk örüljenek halkan, mert még lehet. És bizony a genetikával aki fiatalabban szenved nem lehet mit tenni. Én is kínlódok, a fokozott porckopást még az orvostudomány sem tudja, hogy egyik embernél miért alakul ki, míg a másiknál miért nem. Nem minden a sportoláson múlik.
2021. aug. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mozgás, a sport fiatalít. Azt javaslom, ha eddig nem mozogtál különösebben, akkor kezdd el. Rendszeres mozgás során termelődik az ízületi folyadék, ami nem hagyja kikopni az ízületeket. Túrázás, úszás, biciklizés, jóga. Kíméletes mozgásformák.
nov. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os: "Akik itt azzal hencegnek, hogy nekik nincs ilyen bajuk örüljenek halkan, mert még lehet."


Most vagyok 67 éves, ha eddig nincs semmi ilyen bajom, akkor a következö 10 évben már nem sok esélyem van rá.

Egyszerüen mozogni, sportolni kell, természetesen nem túleröltetve magad, de nem is csak úgy csinálni, mintha sportolnál.

nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!