Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi baja lehet egy öregembernek...

Mi baja lehet egy öregembernek, ha nem figyel oda a 13-14 közötti vércukorszintre? Mennyi idő alatt alakulnak ki szövődmények? Bele lehet halni?

Figyelt kérdés
Van rajta 30 kiló súlyfelesleg is. Az orvos azt mondta diétázzon és szedjen gyógyszert. Egyik se történt meg, sőt a vizsgálatokra sem megy el. Lehetetlen vele megértetni, hogy ez nem játék.
2016. okt. 1. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

- Romlik a látása.

- Romlik a vesefunkciója.

- Elmeszesednek az erei: infarktust, agyvérzést kaphat.

- Érszűkületes lehet, főleg a lábra jellemző. Kisebesedik, nem tud meggyógyulni, és a sebek miatt amputáció is szükséges lehet.

- Fertőzések szedhet össze. Nőnél gyakoriak a nőgyógyászati gombák, de egyéb sebfertőzések és betegségek is előfordulhatnak.

- Romolhat az emésztése a vegetatív idegrendszer károsodása miatt, lassul a bélműködés, diszkomfort érzést okozhat.

- Érzészavarai lehetnek: zsibbadás, fájdalmak, érzéskiesések.

- A túlsúly megterheli a csontrendszerét, főleg a gerincet, térdet, ezek fájhatnak.


A kialakulás időtartama nagyon változó, valakinél 5-10 év elég, hogy pl. veseelégtelen legyen, más ember pedig 25 évet leél úgy, hogy súlyosabb szövődménye nincsen, csak kicsit rosszabbul lát és hideg a lába.


Egy infarktusba, agyvérzésbe, de egy súlyos fertőzésbe is bele lehet halni.

2016. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem csak romolhat a látás, meg is lehet vakulni, a veséje nem csak romolhat,de le is állhat, az erek meszesedése törvényszerű, az idegek elhalása törvényszerű.Manapság az amputációk zöméért a dohányzás mellett a cukorbetegség a felelős. Az,hogy kinél mikor jelentkeznek a szövődmények egyén függő. De szerintem ezeket Ő is tudja. Az a baj a cukorbetegsággel és a magasvérnyomás betegséggel,hogy csak későn okoznak tüneteket,amikor már kialakultak a szövődmények és ezért sokan nem veszik komolyan.
2016. okt. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon buta és makacs. Azt hiszi, hogy ártani akarunk neki, ha mondjuk egy helyben megeszik 0,5 kiló kolbászt és egy kilógramm kenyeret. Azt mondja, hogy az orvos is biztos el akarja tenni a láb alól a gyógyszerrel, ő nem szedi be. Gondoltam, hogy egész életében túlsúlyos volt, valami baja előbb-utóbb lesz. Az ő élete, én nem etethetem meg vele a gyógyszert, vihetem vizsgálatokra. Nem érzi, hogy a jószándék vezérel, de ő azóta nepagyon bunkó velem. Néha úgy vagyok vele, hogy meg is érdelmi, ha ilyen hülye.
2016. okt. 1. 15:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Megértem, nem könnyű neked. De ne vádold magad!Ahogy írtad erőszakkal nem adhatod be a gyógyszereit,nem etetheted meg olyannal,amit szabad ennie. És az az igazság,hogy az ilyen makacs ember gyakran már csak "dafke" sem csinálja azt,amit kéne.
2016. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mennyire idős?
2016. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
67 éves
2016. okt. 21. 15:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam 2006-ban alakult ki cukorbetgség és 2008-ban derült ki orvosnál.

Tartottam a duétát és szedtem a cukorra a gyógyszert, csak a koleszterin csökkentő sztatint nem meryem szedni 2014-ig. Addigra már kezdtem féloldalassá válni és alig éreztem már a lábujjaimat. Már retina ödémám volt és sötétebb foltok, kisenn látótér kiesésrk kezdtek kialakulni a diéta és cukor gyógyszer (Metformin) ellenére, mire végül elkezdtem szedni az Atorvasztatin 80 mg-ját.

Ettől már 6 éve teljesen rendben vagyok. Minden korábbi szövődményem elmúlt. A látásom is rendeződött teljesen. Azóta visszatért a normálus teljes látásom.

2020. márc. 11. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szóval nagyon könnyen meg lehet vakulni, bénulni vagy halni ezzel tíz éven belül, de előbb végig fogja szenvedni a vele járó szövődményeket. Ha szerencséje van, akkor nem bénul le egy sztróktól, hanem az elviszi, mert ki az az ember aki csonkolt lábbal, fékvakon bénán akar élni, hogy a saját mocskában forgassátok élete végéig. Sajnos ez lehet a vége, ha nem törődik a dologgal.
2020. márc. 11. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt nem írtam, én 65 éves vagyok. Ezzel együtt most kivűló a kondícióm mert hegyokerékpározok amellett, hogy gyógyszerrel rendben tartom a koleszterin ízintemet, ami legalább olyan fontos a szövődmények elkerüléséhez, mint a cukor szint mormál érték közelében tartása. Az nem azonos a "laborr normál érték" szerintinek, hanem legalább annak a felére érdemes leszorítani a szövődmények elkerüláséhez.


Aki meg annyira nem veszi komolyan a saját betegségét, annak már a temetésére lehet gyüjteni.

Sajnálom, mem akarok profán lenni, de ezek a fekete-fehér tények.. sajnos.

2020. márc. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!