Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Skandináv népek (finnek,...

Skandináv népek (finnek, svédek, norvégok) miért olyan egészségesek és magas az átlagéletkor mikor szinte mindig isznak?

Figyelt kérdés
Ráadásul alig esznek gyümölcsöket, zöldséget. Rengeteg vöröshúst esznek. Ha isznak akkor is rövideket. Éltem Finnországban, amikor dolgoztam mondta a kollégám hogy most kalsarikänni-t tart munka után, azaz otthon egyedül berúg mint az állat, megiszik egy üveg vodkát. És az ilyen kalsarikänni tartó, szarvashús evő emberek élnek itt 90 évig. Oké hogy gyakran szaunáznak de azt is mindig részegen.
2021. aug. 28. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a halevés a titka, mert a japánok és sok más tengerparti nép is extra sokáig él. Meg az anyagi jólét sem utolsó szempont.
2021. aug. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jobb az egészségügy. Itt ha bekerülsz a kórházba valami súlyos betegséggel, akkor jó esélyed van rá, hogy meghalsz. Ott nem. És aki nem hal meg, az tovább él.
2021. aug. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is van északi ismerősöm. Ő is iszik, de amin elképedtem: Az anyja 75 év körüli, azzal kezdi a reggelt, hogy bevág vagy két-három felest és este is iszik, nem is keveset. És jól néz ki, pörög...én meg heti egy piálástól kikészülök napokra.
2021. aug. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!