Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tudnátok nekem olyan BMI...

Tudnátok nekem olyan BMI kalkulátort ajánlani, belinkelni, amelyik tényleg pontos? A maga általános formájában persze...

Figyelt kérdés

Mert tudom, hogy ezek a kalkulátorok csak a megadott súlyt veszik alapul, ami alapján sovány/normál/túlsúlyos kategóriába sorol, de az azért mégsem normális, hogy két kalkulátort összehasonlítva az egyik 5 kg-mal kevesebbre is azt írja, hogy normál, konkrétan 8 kg-mal többet is a normál súlyba sorol, a másik szerint pedig ezek már sovány, illetve túlsúlyos értékek.... Most akkor melyiknek higgyek? Ugyanaz a magasság-adat fényében néztem persze. Remélem, érthető.

Köszönöm a válaszokat.



2021. szept. 4. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2021. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A BMI-t úgy lehet kiszámolni, hogy a testúlyt (kg-ban) elosztod a magasság (méterben) mégyzetével. Ennek alapján 17 és 25 közt van az elméleti optimális súly, ez alatt sovény, efölött elhízott az illetö.

Az optimális testsúly esetében azért vannak eltérések, mert sok helyen figyelembe veszik az életkorral megváltozott paramétereket, sok meg nem foglalkozik ezzel.

De szerintem nem kellene ennyire mereven nézni, nazon a pár kilón nem múlik semmi, egyébként is az optimális súly nem mindenkinél ugyanaz, egyszerüen azt kell megtartani, amivel jól érzi magát az illetö .

2021. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Igen, az összes bmi kalkulátor ugyanazzal az egyenlettel számolja ki az indexszámot.

A bmi amúgy csak átlagsúly függvényében érvényes. Ha pl. te elmész gyúrni és a felszedett izmok súlya miatt a bmi szerint az elhízott kategóriába kerülsz az úgy ugye nem annyira hiteles.

Ezért a bmi mellé érdemes nézni testzsír %-ot.

Férfiaknál 25% alatt számít túlsúlyosnak valaki.

2021. szept. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2#3 Köszönöm a válaszaitokat!!! #1 A kalkulátort is kipróbáltam, köszönöm.

#3 Ha esetleg tudod, írd meg kérlek, hogy nőknél mennyi a min. és max., illetve férfi esetében mennyi a min. testzsír%. Köszönöm szépen.

2021. szept. 4. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

Szia kérdező. Egyszerűbb ha beszúrom ide ezt a linket


[link]

2021. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 köszi szépen :-)
2021. szept. 4. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!