Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban többször érzem azt, hogy hányingerem van, émelygek stb. Olyan, mintha "liftezne" bennem a víz, vagy valamilyen folyadék.


Pl. 2 hete lefekvés előtt megettem 2 kocka étcsokit, meg ittam utána vizet. Lefeküdtem, semmi bajom nem volt, semmilyen rosszullét nem előzte meg, csak éreztem, hogy valami feljön bennem, mintha a víz lenne (olyasmi érzés, mintha vizet innál, csak visszafelé jön). Egyből éreztem egy erős hányingert, mentem is hányni. Ezután nem foglalkoztam vele, mondom biztos gyomorrontás. 1 héttel ezután (igaz, elég fáradt voltam) rámjött egy rosszullét éjszaka munka közben (otthonról dolgozom éjszaka, laptopról). Éreztem, hogy fáradt is vagyok, de hányingerem is lett, fájt a fejem. Ekkor be kellett vennem egy Cerucalt. Ma éjszaka is hasonló volt, csak jóval enyhébb, viszont most nappal is érzem, mintha a torkomban lenne a víz, és van egy kis hányingerem is. Sokat böfögök, meg sokszor savasat is. 1 hete iszom a Salvus vizet, talán picit jobb, de nem sokkal. Kb. 1 hónapja voltam pulmonológián, ott mondták igyam a Salvus vizet meg inhaláljak, valószínűleg refluxom van.


Sohasem volt gond a gyomrommal, emésztésemmel stb. Bármit meg tudtam enni, imádom a csípős ételeket, de tényleg, jó csípősen szeretek enni, viszont napok óta azt sem merek.


Több kivizsgáláson is voltam az utóbbi 1-3 hónapban más okokból. Pulmonológia, kardiológia, vérvétel, vizelet vizsgálat, ezeknél nem volt probléma.


Ami az utóbbi időkben változott az életemben az az, hogy mozgásszegény lett az életmódom egy sérülés után. Napi szinten fociztam, ping pongoztam, km-eket sétáltam, ezt felváltotta az otthon fekvés/ülés, szóval ha eszek is, legtöbbször utána le is fekszem, régen ez nem volt jellemző. Ez egyébként kiváltott belőlem egy kisebb fajta szorongást is, hogy nem tudok jönni-menni úgy, mint a sérülés előtt.


Plusz elszedtem egy doboz Ferulant kapszulát is, az sem esett jól. 60 db-os, napi 3-at ittam, az utolsó szemet 1 hete ittam meg.


A székletem az normális.


Lehet refluxom van?



2021. okt. 4. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy reflux!

Próbálj magasabb párnán (félig ülve) aludni, ez refluxosoknál alap.

Csoki, kávé felejtős! Igyál lúgos vizet. Ha érzed, hogy savas vagy, rennie tablettát rágj el. Erősebb savlekötőt lehetőleg ne kezdj el szedni, mert ördögi kör lesz belőle. Ha abbahagyod még rosszabb lesz, mint előtte.

Úgyhogy életmódváltás! Fűszeres kajákat felejtsd el.

Egyél napi 5x kisebb adagokat. Iktass be valami olyan mozgást, amit bírsz.

2021. okt. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Soha sem volt ilyen, pár hete vagyok így. Remélem rendeződik, mert imádom a csípős, fűszeres ételeket, nehéz lenne elhagyni...


Egyébként márciusban COVID-os is voltam.

2021. okt. 4. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!