Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fáj görcsösen a hasam...

Miért fáj görcsösen a hasam étkezések után kb 1 órával? Hasmenés is társul hozzá

Figyelt kérdés
Most már nem is tudom mióta állandóan ha eszek nagyobb ételeket akkor alig 1 óra múlva iszonyatosan erős hasi görcs és gázok mellett hasmenésem lesz. Elég kellemetlen ez főleg ha éppen el megyek valahova máshova vacsorázni. Mitől lehet ez? Ki próbáltam h nem e laktóz érzékenység lehet e vagy glutén de mind1 mit eszek ha kicsit is kiadósabb ételt eszek jön.

2021. okt. 4. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Probald azt, hogy nem zabalod tele magad.

Viccen kivul.

Meg kicsit laktozoskent nekem ez is dob rajta, ha tuleszem, akkor rotty.

2021. okt. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kezdődő epe problémáid lehetnek. Mellkasi szúrás, bal oldalon a bordánál feszítő fájdalom nem szokott lenni?
2021. okt. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
2-es Jobb oldali!
2021. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor biztosan én vagyok rosszul bekötve. Nekem mindig bal oldalon volt a fájdalom.
2021. okt. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hacsak nem ellenkező oldalon vannak a szerveid, akkor ez nem az epéd. Krónikus epehólyag gyulladásom van, úgyhogy rendszeresen nézik ultrahanggal, biztos, hogy jobb oldalon van.
2021. okt. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Epe a szegycsont alatt, középen szokott görcsölni, ha gond van vele. Jobb oldalon a máj van, az égni szokott inkább, mivel nem akarja egy izom kicsavarni, mint az epét. Bal oldal a gyomoré, patkóbélé, aortáé, s a szív is néha oda sugároz ki. Persze fura összeköttetések lehetnek, de ez az általános.


Kérdező, vagy érzékeny, esetleg allergiás vagy valamire, vagy fertőzésed van. Orvos tudja pontosan megmondani, kezelni.

2021. okt. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kivették az epehólyagom, volt hogy napokig fetrengtem a fájdalomtól. És utána néztem, tényleg a jobb oldalon fáj. Nekem pedig a bal oldalon (jó indulattal középen, de bal oldalt semmiképp) f@jt,a műtét után megszűnt a probléma.
2021. okt. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, jobb oldalon van, de pl reflux miatt fájhat bal oldalon.

Kérdésre válasz: próbálj mértéket tartani és könyebb ételeket fogyasztani - ha ez nem segít,akkor érdemes utánajárni a dolognak, lehet reflux, epebaj vagy gyulladás stb.

2021. okt. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem napraforgó olaj intoleranciám van, mire megtaláltuk, hogy mi okoz ugyanolyan tüneteket, mint a laktózintolaerancia, addigra a fülem ketté állt.


Ha nem a laktóz és a glutén, akkor kezd el fordítva. Ha három napig vízben főtt húst eszel, jégsalátával és rizzsel és semmi mást (fűszer nélkül, mert a fűszerek is lehetnek szennyezettek, ha nem jó gyárban készítik őket, a só minimálisan) akkor is van tüneted három nap után?


Ha nincs, akkor egyesével add hozzá az ennivalókat, három naponta. Amitől rosszul vagy, azt hagyd ki.

2021. okt. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 -es vagyok. Ha ez nem, akkor gomba, féreg és van valami harmadik, amit teszteltetni kell, mert az is lehet.
2021. okt. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!