Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy ne akarjak...

Mit tegyek, hogy ne akarjak görcsösen vagyis muszájból aludni?

Figyelt kérdés

kb.2 hét alatt aludtam összesen 15-20 órát.

Mindennap nagyon rosszul érzem magam.

Ha nem spontán alszom el,akkor szinte nem is tudok.

Ráadásul 3 műszakba járok.

Mit tehetnék,hogy újra tudjak aludni és ne féljek az ágytól meg az alvástól?

Nagyon sürgős segítség kellene,mert már nem bírom sokáig!

6 napja tettem le a xanax nevű nyugtatót,de lehet,hogy hibáztam mert egyből abbahagytam és nem fokozatosan álltam le?

Egyébként azért hagytam abba,mert már nem ért semmit,nem nyugtatott és nem segítette az alvást elő.

§,5-öset szedtem,de csak felesével,tahát,gyakorlatilag 0,25-ös volt a napi egy adag és mindig csak lefekvés előtt.

Szóval,mit tehetnék,hogy ne görcsösen akarjak aludni,hanem csak úgy elaludjak,hogy észre sem vegyem?

Köszönöm!


2011. júl. 5. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
lefekvés előtt kb fél órával 2db Nervenpflége-tabletta. csak gyógynövényes, vagyis nem tesz tönkre mint a xanax, és nekem bevált, és akiknek eddig ajánlottam, azoknak is :)
2011. júl. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Elvileg nem szabad semmire sem gondolni. Kapcsold ki magad.

Igaz, én mindig kitalálok magmnak valami könnyed kistörténetet, mint ha esti mese lenne. Évekig voltak alvásproblémáim, és ez segített, de kinek mi...

2011. júl. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a meleg mézes tej segített, de te gyógyteát is ihatsz. Kapcsolj be valami lágy, nyugtató, zenét, mesélj (én mikor nem tudok aludni, a macimnak mesélek, az pikkpakk elbódít), próbálj semmire sem gondolni. De van, h bámulok a sötétbe, és előbb-utóbb leragad a szemem.


A lényeg, h ne forgolódj, ne spanold fel magad, h már megint nem tudsz aludni. Ha segít, olvass, de akadt, mikor az csak rontott nálam a helyzeten.

2011. júl. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
dugj
2011. júl. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első!

Köszi a tippet,de úgy néz ki,hogy ez nem válik be,mert tegnap lenyeltem az előírt adagot vagyis 3 szemet és még sem használt,semmit nem aludtam,ami meg azért gáz,mert hajnal 4-kor már készülök munkába.

Szóval,ez van.

Valami más megoldás esetleg?

Köszi előre is!

2011. júl. 5. 18:48
 6/7 anonim ***** válasza:
A három müszak lehet a probléma. Az éjszakázás elrontja az alvást. Ha leakarsz állni a xanaxról, csak fokozatosan lehet. Ha nem tudsz aludni, kérj orvosi segítséget.
2011. júl. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Talán az segíthet, ha nem gondolsz semmire, mert az az unalomtól elálmosít. De én igazából díjaznám azokat, akik meg tudják csinálni fél percnél tovább, hogy nem gondolnak semmire. :D

Írták már az olvasást, és én megismételném. Próbálj olvasni, és ha lehet, gyengébb lámpa mellett, és minimum egy órát alvás előtt. A lényeg a gyengébb lámpa.

2011. júl. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!