Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha hányok a buszon, a buszsofő...

Ha hányok a buszon, a buszsofőr letessékel majd?

Figyelt kérdés

Eléggé beteg vagyok most, pár napja napokig annyira köhögtem, hogy kirohantam a mosdóba, hátha hányni is kell. Most is ott tartok még, hogy nem tudok sokat inni, mert mindentől rám jön a hányás, enni se tudok, csak kb annyit, amennyivel egy kb 2 éves gyereket etetnek. Lenyelek egy tablettát, muszáj fél-1 órát ülnöm, hogy ne jöjjön vissza és 2-3 órát félig feküdni, hogy fekvésnél se akarjon visszajönni majd.

Ez szar, mert egész nap kell ivós és evős gyógyszert, vitamint szednem a tüdőm miatt (hetekig köhögtem, semmi nem segített, most antibiotikumot szedek). Már lassan egy hete itthon vagyok, hiányoztam pár óráról, vasárnapra meg kell gyógyulnom. Most kicsit jobban vagyok, mint tegnap (kapok levegőt, nem köhögök annyira), de hányingerem van és gyengének érzem magam.

Vasárnap megyek vissza koliba, addigra a tüdőm rendben kell legyen (az antibiotikum, amit kaptam rá, elvileg jól rendberakja), de nem tudom ez a "mindentől hányni kell" állapotom elmúlik-e, merjek-e enni és, ha igen, mennyivel indulás előtt.

Mielőtt valaki gyanakodna: nem vagyok terhes, nem élek nemi életet. Ha mégis az lennék, szűznemzés vagy önmegtermékenyítés van a dologban (tudom, ilyen embereknél nincs)

Szóval félek, mi lesz, ha az 1 órás buszúton mondjuk a 15-20. percnél elhányom magam. Le fognak rakni a buszról? Akkor is, ha zacskóba megy/ruhámra és nem a padlóra?



2021. okt. 7. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát Budapesten az éjszakai buszokon ez rendszeres, és nem betegség miatt.
2021. okt. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ugh, jajj ne is mondd!

Friss egyetemistaként én is hánytam már éjszaka, sőt, emlékezni se emlékeztem néhány dologra belőle.

Nekem az az aggodalmam, hogy nagyon nem vagyok terhes, se ittas, ami indokolná a dolgot. Ilyen 14-17-nek tűnök, sápadt, karikás szemű, beesett fejű vagyok, jó, lehet rosszul nézek ki, de kis sminkkel már full egészségesnek tűnök. Nem gondolja ugye a buszsofőr, hogy csak úgy szórakozásból, illetlenségből hányom el magam? Ha elkerülhetem, persze el fogom kerülni. Ugyanakkor, ha lerak egy random buszmegállónál, jó franc se tudja, mikor jön a következő busz (legalább 30 perc, de inkább 1, másfél óra), az alatt én megfagyok. Ha a következő buszon is hányok és arról is leraknak, egy idő után elfogynak a buszaim és aludhatok az utcán.

Jó, remélem ilyen nincs.

Amúgy nem BP-i vagyok, távolsági buszról van szó 2 megyeszékhely közt.

2021. okt. 7. 22:34
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

ha meg beteg leszel ne menj kozossegbe hiszen masnak miert akarnad ugyanezt a sz.r betegseget??? gyogyulj meg rendesen es akkor valoszinu mar a hanyas se lesz kerdes.


Amugy igenletehetnek. Mert benne van a szabalyzatukba, hogy ha utastarsat zavarod stb akkor nem vehetsz reszt a kozlekedesben. A hanyas kifejezetten budos, tehat siman letessekelnek.

Szerezz be hanyos zacsit,hatha valaki regen gyujtotte . repulokon papirzacsik voltak, de belul nejlonnal belelve. Belehanytal, szepen lezartad es olle...legalabb nem volt budos es nem ks latta senki a tartalmat.

Valami ilyesmit ha beszerzel vagy megnezed hatha lehet otthon is csinalnod hazilag. Akkor legyartasz kettot. es ha megis hanysz akkor belehanysz, szepen behajtod leragasztod beleteszed valami nagy reklamzacsiba es hathanem a teljes busz nezi vegig elotte...

rosszabb esetben zacskoba hanysz, de leszallsz es kilevegozod magad es mesz a kovetkezovel. En utaztam ugy hogy behanyt egy no...fu szidtak mint a bokrot...foleg mert nem szolt a sofornek es csak ugy hatrahagyta a hanyadekot...o is kohogott es amiatt hanyt oda.

en mi dig zacskoba hanytam. 3-at egybetettem veletlen se csorogjon ki...

2021. okt. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Létezik vény nélküli hányás elleni kúp: Daedalon (felnőtt), vagy gyerekeknek való Daedalonetta (ami, ha nincs más, beválik felnőtteknél is).

HA viszont amiatt hánysz, mert a nyák, torokváladék lecsorog, akkor én is azt javaslom, amit előttem is írtak: házilagos hányós zacskó.

DE amíg nem vagy jól, tényleg nem kellene közösségbe menned!

2021. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van addig még 3 napom, már 1 hetet kihagytam az iskolából, nem fogok még egyet kihagyni. Jobban vagyok, mint tegnap voltam, bár még nem érzem magam 100% egészségesnek, sajnos. Remélem megoldódik ez valahogy.

Amúgy a hányinger az evés-ivás miatt volt, most ettem-ittam és nincs bajom.

2021. okt. 8. 09:58
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Akkor nem 1 hetet hagysz ki jovoheten, hanem 2 napot. Betegen nem megyunk iskolaba.
2021. okt. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Ha beteg vagy, akkor egyáltalán mit keresel emberek között?
2021. okt. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!