Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most én voltam a bunkó vagy a...

Most én voltam a bunkó vagy a buszsofőr?

Figyelt kérdés
Szállnék fel a buszra mutatom a bérletem köszönök megyek tovább erre mondja a sofőr hogy állj hova mész? Mondom mert nem megy a busz? Azt mondja igen de 1 perc múlva és úgy hogy ajtó tárig ki volt nyitva a buszon meg senki nem volt. Meg amúgy is már fel lehetett volna szállni. De ha úgy gondolja hogy nem mi a fenének nyissa ki az ajtót? Ezzel annyit ért el hogy át álltam a másik meg állóba és jöttem egy másik busszal. Bunkózon mással. Mikor fáradt is az ember menne haza aztán még jön itt a dumájával. Csak annyit mással is volt már ilyen? Nem tudom de elléggé felidegelt a dolog.
2021. szept. 28. 15:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
Amikor ki van nyitva az ajtó meg kell kérdezni hogy fel lehet e szállni. Ha volt még idő akkor valószínűleg azért nyitotta ki mert fulladt meleg levegő volt a buszon. Szellőztette, vagy neki volt melege. Nem tudom milyen hangnemben mondta nem voltam ott, így nem mondom hogy bunkó volt. De neked rosszul esett mert magadra vetted egyből. Egyikőtök se hibás, máskor kérdezd meg és annyi
2021. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%

Ajtót szellőzés miatt nyitják ki, hogy utána ne a hajléktalan cigány szagba kelljen felszállnod. Amíg a sofőr nem jelzi, hogy lehet felszállni, addig nem szállsz fel. Ennyi. Te voltál a bunkó.


"Ezzel annyit ért el hogy át álltam a másik meg állóba és jöttem egy másik busszal."


... és? Úgy mondod, mintha ezzel jól kibasztál volna vele.

2021. szept. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Atyaég, ez probléma egy buszsofőrnek? Vannak itt bajok. Ha a megállóban nyitott ajtóval áll, akkor hadd ne kelljen már írásbeli kérvényt beadni, hogy fizető utasként felszállhassak. Nyilván ha a gesztenyefa alatt parkol a rakodónál 23 perccel indulás előtt és ezt eljátszod az más tészta, de ez? Örüljön hogy nem lesz késése, mert időben felszállnak az utasok!
2021. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Képzeld utolsó egy csomó ablak ki volt nyitva a buszon ja és a buszsofőrnél is ki volt nyitva. Nem, semmi probléma gondolom szar napja volt és ezt máson vezette le. Így hogy ki voltak nyitva az ablakok nem szellőztetés miatt nyitotta ki konkrétan egy megállóban állt a busz indulási időben az ajtó is nyitva ilyenkor egy utas mit gondol? Hogy igen már lehet felszállni most jól néznénk ki ha minden egyes ember kérdezné lehet felszállni? Egyébként meg lehetet volna ezt kultúráltan is mondania nem ilyen bunkón hogy te meg hova jössz? Mikor már idő volt, az ilyen rágjon fűzfagyökeret vagy amit akar de nem kell ilyen munkát vállalni. Kérdésem meg azért írtam ki hogy más is járt-e már esetleg így. De úgy látom nem sikerült a kérdést értelmezni pontosabban.
2021. szept. 28. 16:03
 5/16 A kérdező kommentje:
2 válaszolónak írtam
2021. szept. 28. 16:04
 6/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
92%

Nem tudom melyik város (gondolom Pest), de én két dolgot jegyeznék meg:

1. Miért ne lehetne felszállni a buszra, ha az megállt a megállóba és kinyitotta az ajtaját?

2. Megütötte a fülem, hogy egy másik busszal mentél el inkább kérdező. Hát, ez egy vidéki városba nehezen kivitelezhető, mert a kövi buszra fél órát is várni kell :)

2021. szept. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
3 így van pontosan! Ez magyarország meg a Volán ennyit tudok mondani.
2021. szept. 28. 16:06
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem pest volt egy megye székhelyi buszvég állomás (központi) vidéken élek de egy olyan városban ami közel van ehez a településhez és 20-15 percenként jár busz szerencsére
2021. szept. 28. 16:08
 9/16 anonim ***** válasza:
10%
Ha fáj kinyitni a szádat akkor megérdemelted hogy bunkó volt veled :D mekkora problémátok van komolyan mondom :D Igen is kérdezzen rá hogy fel lehet e szállni ha még nincs ott az idő. Fél órával ezelőtt miért szállna fel? Akkor meg azt hajtaná hogy mikor indul már. Mert itt is látszik hogy az embereknek minden baj
2021. szept. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
12%

Gyerekek ne háborogjatok már, ne írjatok hülyeségeket, ne pontozzatok fel hülyeségeket és ne pontozzatok le azt, aki tudja is mit beszél. Dolgoztam Volánnál, személyesen ismerek/ismertem buszsofőröket, a sok-sok évnyi buszos tapasztalatról nem is beszélve.


Egyrészt azt már leírtam, hogy az ajtókat szellőztetés céljából szokták kinyitni. Nem tudom ez miért okoz számotokra problémát. Ez kb. olyan, hogy ha te kinyitod a nagykaput, hogy kiállj az autóddal, az nem invitáció a vadidegenek számára, hogy bemenjenek. "Dehát fizető utas vagyok" Így van. Az UTAZÁSÉRT fizetsz, de a busz attól még magántulajdon és igenis engedély kell a használatáért, illetve a sofőr, mint "tulaj" szabályai szerint kell játszani. Ő diktál, nem a szaros bérleted.


És hogy miért nem lehet felszállni? Mert a sofőröknek millió dolga van. Nem csak annyiból áll a napjuk, hogy kocsikáznak. Rettenetesen sok adminisztrációs munkájuk van, amiket két kör között intéznek el. Én a szolnoki térségben vagyok jártas, ami ugye központ, ott ha egy busz beáll az egyik állásra, nagyon sok esetben akár 2-3 alkalommal is fel-le szállnak a buszról, mert rohangálnak be a központi irodákba. Gondold el, ott a sofőr, felszállsz... na de a sofőrnek még lehet el kell menni. Ha nem ügyet intézni, akkor meg szarni, vagy akármi. Először megcsinálja a papírozást, aztán akar elmenni. Nem tudhatod. Lehet nem így volt, de lehetett volna.


Persze azt is aláírom, hogy a legtöbb sofőrt nem zavarja. Sokan azután is leszállnak és elmennek, ha már előtte felvezényeltek 40 embert. Lehet így is csinálni? Igen. De azért, mert létezik ilyen is, attól még nem ez a norma. Csak ismételni tudom magam: a szabályokat ők hozzák, nem te, és ezen a szaros bérleted sem változtat, egy bérlettől nem te leszel a főnök. Vendég vagy, vendégségben pedig illik viselkedni.


Jogodban áll azt gondolni, hogy egy fasz a sofőr. De NEM áll jogodban azt gondolni, meg azt feltételezni, hogy a te véleményed a mérvadó. Mert nem az.

2021. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!