Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csináljak, hogy ha valahov...

Mit csináljak, hogy ha valahova megyek akkor ne ájuljak el míg állok?

Figyelt kérdés
Párszor előfordult, hogy mikor mentem ilyen csoportos interjúkra és voltunk 30-an vagy 5-en, nem a tömeg számított igazán. Elején még semmi gondom nem volt. Viszont egy időben míg beszélt az interjúztató és egy helységben álltunk és nem mozdultunk, nagyon rám jött a szikrás látás, mikor elkezdtem sárga felvillanó foltokat látni és már a nézőterem elkezdett spirálozni. Elöntött a meleg is hirtelen, izzadni kezdtem, próbáltam álcázni, hogy lehajolok cipőt igazítani mert épp olyan cipőben voltam amin épp nincs fűző így cikinek éreztem de muszáj volt akkor gyorsan mozognom kicsit vagy lehajolni mert pillanat és elájulok. Még rendes igazi ájulásom szerencsére nem volt csak odáig jutok le mindig, hogy szikrás látásom lesz és zúg a fejem meg meleg. Régen suliban mikor csak 2en voltunk az osztályban (amúgy 5 fős volt az egész) és át mentünk egy nagyobb terembe valami bemutató miatt, ahol voltak vagy 30-an ott hiába ültem le vagy neki dőltem a padnak, ott is rám jött a szikrás látás és szerencsére a tanárnak mondtuk, hogy rosszul vagyok és muszáj kimennem. Az osztálytárs is mondta, hogy hirtelen lesápadtam és megmostam az arcom. Ott diskuráltuk, hogy biztos a hirtelen tömeg miatt lehetett, nyomott légtérbe mentünk míg mi csak 2-en voltunk ott. Ezért se tudom mi okozza ezt néha nálam, mert van egy idő míg állni sokáig tudok gond nélkül valamikor hirtelen eljön ez, üléskor is és olyankor még a levegővétel is nehéz. De ez a folyamat legalább csak pár perces de szörnyű...Mi okozhatja? Nincs hirtelen levegő vagy elnyomó melegség, tömeg? Nem minden egyes alkalommal van ilyen még ha nagy tömegben is vagyok hirtelen. Sokszor leguggolni nem szeretnék, mert elég feltűnő és nekem kínos de máshogy nem tudom hogy állíthatnám meg, hogy ne legyen ájulás a vége. 24L vagyok.

2021. okt. 10. 02:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem olvastam teljesen végig,de érdemes lenne napi többször vérnyomást mérned (mondjuk reggel,este),valamint egy labort csináltatnod.

Lehet ingadozik a vérnyomásod,egyszer nagyon alacsony,máskor magas.

2021. okt. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szoktál ilyen alkalmakkor enni? Ha zuhan a vércukrom akkor szokott velem előfordulni. Persze lehet vérnyomás is. Kicsit az állóképességet is javítanod kéne, némi sporttal, kiegyensúlyozott táplálkozással, megfelelő folyadék bevitellel.
2021. okt. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!