Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Covid okozta álmatlanság?

Covid okozta álmatlanság?

Figyelt kérdés
Most vagyok egy hete benne a covidba. Szerencsére már kifelé jövök belőlle vagyis nagyon remélem. Viszont szinte az első napjátòl kezdve nem tudok aludni. Ha el is alszom akkor 2-3 òrára rá felkelek és nem tudok vissza aludni. Viszont ma már elaludni sem tudok. Érzem hogy álmos vagyok de egyszerűen nem tudok elaludni, már az őrületbe kerget ez az egész. Xanaxot szoktam bevenni, de nem szeretnék rászokni sem , meg ugye a covid miatt így is elég sok gyògyszert kell szednem nem akarom még ezt is. Nektek is volt hasonlò? Ha igen vissza állt minden a régibe?

2021. okt. 15. 21:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%

"En sem tudok aludni napok óta...

ma 04:11"


És akarsz egyáltalán? Mert ha igen, akkor hajnali 4-kor nem a telefont/gépet kéne nyomogatni, mert ébren tart. A covidtól függetlenül is. Ha valaki úgy gondolja, hogy a covid miatt is álmatlan, annak a legelső teendője, hogy amit tud, azt megtesz azért, hogy mégiscsak el tudjon aludni, magyarul nem kapcsol be semmiféle monitort.

2021. okt. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

#11


Este 11-kor feküdtem le, aludtam egy órát, hajnali 2-ig forgolódtam. Aztán feladtam. Te mit tennél? Megkérnéd a párodat,

hogy üssön le, vagy mi? Gondolom jó alvó vagy , különben értenéd milyen ez.

2021. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
40%

"Este 11-kor feküdtem le, aludtam egy órát, hajnali 2-ig forgolódtam. Aztán feladtam."

Amikor feladod, nem monitorért kell nyúlni, hanem felkelni az ágyból, és csak akkor visszafeküdni, amikor álmos leszel. Addig meg valami jó unalmas, nyomtatott könyvet vagy újságot kell olvasgatni, vagy valami hasonló (de monitormentes) elfoglaltságot keresni.

2021. okt. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%

#13


Nálad lehet, hogy ez válik be. Nálam sajnos nem. Ha elkezdek olvasni, nehezen tudom letenni a könyvet, akkor is ha többször elolvastam már. (Minden nap olvasok kb úgy 15 éve, változó hogy mennyit. És nagyjából minden hónapban veszek egyet-kettőt.) És természetesen olyan könyveim vannak itthon , amik érdekelnek. Gondolom nem csak én vásárolok így. Ami nem tetszett, az tovább adom. És szinte minden évben adok le antikváriumnak is.

Engem ami általában elálmosít, az az interneten (de már raktam fel mp3-ra is) azok a különféle alvást segítő videók (zene, pl zongora, fuvola, stb., Asmr videók..) ezekre eleg gyorsan el tudok aludni. De most ez sem segített. Miután itt írtam hajnalban, kiültem a nappaliba olvasni. Egészen addig, amíg párom fel nem kelt reggel. Aztán indult a nap.

Mindenkinél más hogy mivel tudja álomba ringatni magát. Van egy testvérem, aki lefekvéskor pl meséket nézve alszik el mint a tej. Másiknak az kell, hogy duruzsoljon valami nagyon halkan a háttérben. Tv, rádió vagy akár a mosógép vagy egy akvárium hangja stb. Ha "süket csend" van, nem tud elaludni, mert "jár az agya"..

Ez mindenkinél más. Annyira mindenki ismeri magát, hogy neki mi segít. Akkor van gond, amikor ezek a dolgok sem segítenek. Téged lehet, hogy elálmosít egy könyv. Mást meg egy mese ugyan így.

Nos, nalam most a "szokásos " dolgok nem működnek.

Tavaly előtt is beteg voltam majdnem 3 hétig. Az utolsó héten és után még vagy egy hétig alig aludtam valamit. Össze-vissza napi 3-4 órákat több részletben. Elhiheted hogy mindent megpróbáltam. Mar orvos akartam fordulni, meg voltam ijedve, mert olyan fáradt meg sose voltam mint akkor. Homályos látás, lassúság, fülzúgás, nehézkes mozgás, hallucinálás, párom mikor beszélt hozzám úgy érzékeltem mint egy lassított felvételt..

De szerencsére elmúlt. Senkinek se kívánom. Ijesztő tud lenni. Nem tudom mi a betegség neve, de létező probléma és nagyon ki tudja készíteni az embert mind mentálisan, mind fizikailag. És van, amikor már segítség kell.

Ha valaki tud aludni naponta egyben(!) 3-4 órát, akkor is fáradt. De kibírhato, egy ideig. Ha ez sem megy, csak több részletben akkor már segítség kell. Gondolhatod, hogy egy ilyen szituációban mindent megprobal az ember, amitől aludni tud.

2021. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%
De akkor ennek nálad semmi köze a covidhoz, alapjáraton is megvan ez az álmatlanság betegségek idején.
2021. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Én is benne vagyok az egészben jelenleg, szoktam sportolni is, olvasni, mindig lefárasztom magam a nap végére, de így is sikerül fél 2-3 között felkelni. Most is akkor keltem. Nem tudok mást csinálni, mint zenét hallgatni,enni(mivel hogy edzek,így ha már nem alszok, akkor legalább táplálékkal lássam el a szervezetem, na meg vízzel). Erőltetni az alvást nem igazán érdemes, mert akkor biztos nem alszol el. Így marad a reggel 6-7ig tartó ébrenlét, mint ha éjszakás lenne az ember. Aztán vagy elalszik az ember, vagy nem. Érdemes amúgy utánajárni a dolgoknak, ha már 4-5 napja fennáll.
2021. okt. 18. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A kajálás felébreszt.
2021. okt. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2021. okt. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!