Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alkoholfogyasztás hatására...

Alkoholfogyasztás hatására fájó, nyomó, feszítő, görcsös érzést tapasztalok mellkas/váll tájékon. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Ritkán fogyasztom alkoholt, évente 1-2 alkalom, hogy felannyit elfogyasztok, mint legtöbb ismerősöm egy-egy hétvégi nap alatt.

Részegre sosem iszom magam, a fent leírt fájdalmakat viszont tapasztalom, amióta az eszemet tudom -főleg tömény fogasztásakor (bár a múltkor egy gyengébb likőr is ugyanezt okozta).

Ilyenkor a fájdalom legalább egy órán át tart, nem múlik el, talán max fájdalomcsillapító segít.

Egészséges 25N vagyok, nem tudom, mi lehet a baj.


Van itt bárki, aki hasonló problémát tapasztal?

Ötlet, hogy miért fordul elő esetemben ez, miközben mások sokszorosát fájdalom nélkül elfogyasztják? (Nem célom többet inni, de ez a fájdalom kifejezetten kellemetlen, főleg, hogy kevesebb, mint egy negyed üveg likőr kb 1 óra alatt való elfogyasztásától, vagy ha töményről van szó, abban az esetben már 1-2 esetén is előjön....)


Ne igyak, tudom, de amint mondtam, nemis iszok gyakran, a fájdalom miértje viszont érdekelne.


Köszönöm



2021. okt. 22. 03:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Kitágulnak az erek!
2021. okt. 22. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mégis minek iszol ha neked abszolút nem jó?

Mások nyilván hozzá vannak szokva és azért bírják.

2021. okt. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyomorfekélyre/refluxra tippelnék, kialakuló fázisban.


Szénsavas üdítőket, savas és cukros dolgokat illetve alkoholt érdemes lenne kerülnöd, nehogy rosszabb legyen, de amúgy menj el egy gasztroenterológushoz, hogy megerősítse/megcáfolja, simán lehet más is.

2021. okt. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!