Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért akarják bemagyarázni...

Miért akarják bemagyarázni azt hogy az elhízás nem szimpla genetika?

Figyelt kérdés
Én 30+ kilót fogytam le, úgy hogy gyakorlatilag egy élsportolónak megfelelő mennyiségű és intenzitású edzést folytattam, plusz brutálisan szigorú diétát követtem, míg azt láttam hogy mellettem mások orrba szájba zabálnak, különösebben aktív életet sem élnek, és még is meg tudják tartani az átlagos testalkatukat.
2021. okt. 28. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondják, hogy nem lehet genetika, hanem azt, hogy nem minden esetben az. Sokszor az egészségtelen életmód és a lustaság az oka, nem pusztán a genetika. Persze az is fontos tényező, én zabálhatok akármennyit, sosem voltam még több 50 kg-nál.
2021. okt. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Lehet csak kivetítem. De nálunk egyedül anyum volt hízékony a családban. Na most egyedül anyum az, akinek unokatesó szintig, nem derült ki, hogy laktóz vagy glutén ételintoleranciája van.


Elvileg valami 70-90%-a az embereknek kazein vagy laktózintoleranciában kéne szenvedjen. További pár százalék gluténintoleranciában.


Azért én megnézetném azokat az ismerősöket, akik "zabálnak, nem mozognak és nem híznak", hogy pontosan mekkora arányban vannak köztük ételintoleranciások.


De a másik irányból azt gondolom, hogy a kövér genetika egy sokkal kisebb hátrány, mint mondjuk, ha olyan helyre születsz, ahol nem jutsz rendes oktatáshoz vagy mintha nem vagy egészséges.

2021. okt. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Az elhízás oka egyáltalán nem genetika. Ezt azzal támasztom alá, hogy fogolytáborokban senki nem volt genetikai okból elhízott. Érdekes, nem?
2021. okt. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az elhízás és a genetika kérdésköre arról szól hogy hogy reagál az ember teste az élelmiszerbevitelre. Ha nem viszel be élelmiszert, vagy kórosan keveset, akkor értelmezhetetlenné válik az egész képlet. Ezért butaság amit írsz.
2021. okt. 28. 21:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
0 mennyiségtől éhen lehet halni, X mennyiségtől egyesek elhíznak. A matematika törvényszerűségei miatt a 2 között kell lennie egy értéknek, amikor pont egyensúlyban van a dolog. Szívesen.
2021. okt. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#2

Igen a vékonyságot sokszor valamilyen betegség okozza. Én írtam, hogy 50 kg-nál sose voltam több és nekem is rendszeresen baj van az emésztésemmel, csak nem tudok rájönni, hogy mitől, az orvosok meg basznak kivizsgálni, csak a laktózra fognak mindent (holott a laktózintolerancia tesztem negatív lett). Szóval simán lehet, hogy én sem genetikailag vagyok ilyen vékony, hanem valami intolerancia/bélbetegség miatt.

2021. okt. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Ne irigyeld a "szimpla genetikájúakat" mert hiába nem látszik rajtuk,ők belsőleg híznak el,és ez még veszélyesebb,mint a külső zsírréteg.
2021. okt. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elhízás maga nem "szimpla genetika", max. a hajlam ami azon is múlik egyebek között. Azért az, hogy valaki tényleg csak zabál és szuper alkata van ritkább mint ahogy egyesek szeretik beállítani. Az emberek nem két szélsőséges csoportra oszlanak, akik nagyon könnyen híznak meg akik egyáltalán nem, hanem egy spektrumon helyezkednek el a két véglet között. A kóros elhízáshoz kell a túlzott kalóriabevitel amihez a legjobb recept hogy sokat eszel de mozgásszegény életmódot élsz, meg ezen felül az is hogy pár évig ne foglalkozzon vele az ember hogy a súlya csak gyarapszik.

Engem is mindig ezzel csesztettek, hogy nekem milyen könnyű mert nem hízok aztán 6-8 hónap online élet és feljött több mint 10kg mert otthon ültem és tömtem a fejemet. Jöhetett volna több is ha nem mondom azt hogy na ebből elég. Sport+ odafigyeltem mennyit eszem és lefogytam. Most megint a habzik a szája az önsajnáló műhelynek ha azt látják hurkát merek vinni ebédre, hogy nekem milyen könnyű. A 10km-es futásokra meg az edzésekre egyik sem mondja hogy könnyű munka után. Mert ők minden hónapban kitalálják hogy valami új speckó diétán lesznek mától, és otthon edzenek. Csinálják egy hétig aztán feladják. És javarészt ezek azok az emberek akik meg akarják utána magyarázni, hogy azért van normál alkatom mert nekem könnyű, ők meg akármit csinálnak csak jönnek fel a kilók nem tehetnek róla.

2021. nov. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!