Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 44 kg nagyon kevés?

44 kg nagyon kevés?

Figyelt kérdés

50 szoktam lenni de most műtétek miatt meg egyéb fogkezelések miatt nem tudtam enni rendesen hetekig mert egymást követően voltak viszont észre se vettem és hamar lezuhantam 44.kg-ra és néha émelygek meg fáj a fejem. Később vettem róla tudomást hogy már rég ehettem volna rendesen de én hülye meg rosszul értelmeztem ezt az egészet...de féltettem a fogaimat (bölcseségfog, gyökérkezelés). Hogy lehetek újra 50 kg hamar? Miket egyek amik nem törnek szét egy gyökér kezelt fogat? Pizza, hamburger? Bármi junk food jöhet mert már itt kínoztam magam mint hülye...4 napja volt az utolsó műtétem..azóta már nem kell paráznom igaz a lyuk miatt?

22 éves vagyok 160 cm körüli



2021. nov. 1. 04:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Főzelékek, shakek, puha zabkása stb. Amúgy igen, kevés, anorexia határát súrolja.
2021. nov. 1. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Buf válasza:
27%
Szénhidrát dúsan egyél, lehetőleg előtte igyál egy bögre tejet az lassítja az anyagcserét. Egyél tésztát párolt rizst sok tojást.
2021. nov. 1. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Az.

Te túl sovány vagy. Semmi tartalékod nincs és valszeg látványra is elég 1 gebe csotrogány lehetsz. ...Tudom ez nagyon fájt...,de ez nem változtat a tényen,hogy nem vagy 1 túl vonzó nő... Ne hari ha ez fájt!


Egyél sok-sok C-vitamint Napi 3000mg,és akkor lesz étvágyad(!!) .,és akkor lehet bátran jó magyaros kajákat enni pl nokedli pörköltel,meg tésztás kaják csipetnyi hússal.

Fontos hogy izmot is növelj,azaz egy kis fizikai terhelés is kéne. Úgyhogy mozogj,terheld magad,és légy sokat levegőn! Ne félj ,nem leszel Schwarzenegger egy kis emelgetéstől:)) azt azért nem olyan könnyű elérni.

2021. nov. 1. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kevés
2021. nov. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
18 alatt van a BMI, ez már a kóros soványság kategória.
2021. nov. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon kevés, híznod kellene.
2021. nov. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
Alapvetően nem lenne kevés de te magad írod, hogy 50 szoktál lenni, tehát igen, magadhoz képest kevés. Az alapból vékony embereknél az a szívás, hogy ha betegség vagy hasonló miatt fogynak pár kilót, az nagyon megviseli őket. Én alapból 45 kiló vagyok de ha pl. elkapok valamit és fogyok, már 1-2 kiló veszteség is megvisel, bölcsességfog műtét után hasonlóan jártam, mint te. Az a lényeg, hogy rendesen egyél mindent amit a fogad mellett ehetsz. Ha már kész van és begyógyult, nem fáj, akkor igazából ehetsz ugyanúgy csak a tejterméket kerüld amíg még nyílt a seb. Fontos, hogy ne gyorskaját egyél, hanem normálisan húst, halat, zöldséget, köretet stb. mert a gyógyuláshoz tápanyag kell, nem mekis ízfokozó. Egy megemelt c vitamin adag is segít helyreállni de Béres cseppet is bevethetsz. A jövőre való tekintettel pedig érdemes egy picit edzeni, mert én úgy vettem észre hogy korábban 5 kilók szaladgáltak fel-le rajtam ha beteg voltam de mióta izom van rajtam, azóta ez nem olyan szélsőséges. Nálunk vékonyaknál az a pár kiló is sokat jelent, amit "meg tudsz tartani" ha elkap valami kórság.
2021. nov. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!