Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért mondják azt hogy a...

Miért mondják azt hogy a lányoknak nagyobb a fájdalomküszöbük, miközbennez csak a szülésre igaz?

Figyelt kérdés
Egy kétköznapi helyzetben legyen az zúzódás, horzsolás, egébb sérülés esetében általában a férfiak tűrik jobban.

2021. nov. 3. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Én ezt nem hiszem, mármint hogy csak a szülésre igaz. Van külön fogalom, a "férfinátha", mikor a pasik a nagy semmibe már bele akarnak halni. :D

Mondjuk szerintem inkább egyénfüggő.

2021. nov. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Abszolút egyénfüggő. Nemek szerint nincs különbség, ez csak egy mítosz.
2021. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Külső sérülések esetén jellemzően azért sérülnek meg kevésbé a férfiak, mert nekik vastagabb a bőrük, mint a nőknek, más a fájdalomérzet ettől függően is. De ez sem igaz mindenkire. A csontozat már nem ilyen egyszerű kérdés, én nőként például sose törtem el semmim, és nem azért, mert kíméltem volna magam, szeretek teljesítménytúrázni is, öcsém pedig már törte karját.

A szülést elég nehéz nemekre leosztani tekintve, hogy még egy férfi sem szült. Persze, kísérleteket lehet végezni, és valahogy imitálni a fájdalmat mesterségesen, de az akkor sem lesz pont ugyanolyan, mint mikor ki kell tolnod magadból egy gyereket.

2021. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát azért a hétköznapiméletben elmonthatjuk, hogy a férfiaknak nagyobb a fájdalomküszöbük.
2021. nov. 3. 15:19
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

#4

Mi alapján mondhatjuk el?

A környezetemben épp az ellenkezőjét látom, de nem vonok le ebből globális következtetéseket.

Amúgy eleve ott kezdődik, hogy a nők fájdalomküszöbe is változik a ciklus során, szóval mikor hasonlítod össze? Meg ezer más tényező van, egy adott embernek sincs állandó fix fájdalomküszöbe, folyton változik.

2021. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

"Miért mondják azt hogy a lányoknak nagyobb a fájdalomküszöbük,"


Azért, mert a lányoknak magasabb a fájdalomküszöbük. Ezen nem érdemes vitatkozni, ez bizonyított tény.

2021. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

A lányoknak magasabb. Csak egyes lányok 10x jobban szeretnek hisztizni.


Nő ismerősöm megégette magát durván egyszer a karján és elintézte eg jajj-al. (Én besz*rtam volna).


Plusz a havi menzesz is fájdalmas soknak és úgy is csinálnak mindent. Míg pali haverjaim nátha miatt nem mennek be dolgozni.


Viszont ha egy nő lehorzsolja magát, szereti ha ápolják, körbe veszik. Szóval ha nem is fáj neki igazából, akkor is lenyomja sokuk a kötelező hisztit a törődésért (nem mind) és igazából ezért hiheted, hogy kisebb a fájdalom küszöbük.

2021. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én akkor sem jajogtam, amikor olvadt műanyag cseppent rám, már 10 éve meg van a heg, de egy csuklótörést is kibírtam harmadikban.
2021. nov. 5. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!