Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan képesek az emberek...

Hogyan képesek az emberek vadidegeneknek nagyobb pénzösszegeket elutalni?

Figyelt kérdés

Az egyik szomszéd nő elutalt félmillió forintot a "szerelmének", akivel még soha nem találkozott, hanem csak valamelyik társkeresőn ismerte meg és ott társalogtak. Azt állította neki, hogy orvosi kezelésre kell a pénz, persze, kdierült, hogy az egész kamu volt.

De most komolyan, hogyan lehet ekkora összeget így elutalni? Csak rákéne érzeni, hogy valami nem stimmel?

Én nekem is szoktak írni a szociális me´diuákban hamis profilokkal, hogy ilyen pénzt utaljak meg nyertem meg akkor kapom mega nyereményem ha ennyi pénzt utalok, és mégis leesik, hogy valami nem stimmel. Mégha az ember valóban szerelmes, akkor is felnőttként lhetne annyi esze már, hogy félmmilliót nem utalunk csak úgy el idegennek, azért akkora összeget, még rokonnak vagy jóbarátnak se ad szívesen kölcsön az ember. Az egyik havarom is úgy járt pár hónapja, hogy egy társkeresőn feltöltötte valmelyik csajnaka mobilját, bár már én az elején mondtam neki, hogy nekem gyanús az egész, de ott csak pár ezer frointról volt szó, még neki is leesset volna már, hogy valami nem kóser ha több sza´zezer forintot kérne a csaj utalni


2021. szept. 9. 02:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindíg voltak és lesznek naív emberek..tulságosan megbíznak az emberekben, majd ha néhányszor pofára esnek tanulnak belőle..
2021. szept. 9. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberek abban a helyzetben nem csak naivak, jo hiszemuek, hanem erzelmileg kiszolgaltatottak vagynak a szeretetre es pont ilyenekre utaznak a csalo emberek es ezt hasznaljak ki, ezert konnyebben manipulalhatoak.
2021. szept. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"még rokonnak vagy jóbarátnak se ad szívesen kölcsön az ember"

Rokonoknak én se szivesen adok, nem igazán tartom velük a kapcsolatot.. de szüleimnek illetve testvéreimnek bármikor bármennyit adok és vissza se kérem. Mert ők is megtennék hasonló helyzetben. + egyedül többet keresek 1 hónapban mint ők 4-en :D

2021. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hiszékenyséég révén.
2021. szept. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!