Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 27 évesen Covid pozítív...

27 évesen Covid pozítív lettem. 3 napja Torokfájás , 37,8 testhőmérséklet. Cukorbeteg vagyok. Mire készüljek?

Figyelt kérdés

2021. nov. 5. 12:22
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
40%
Gondolom először azért orvossal beszéltél. Már elég sokféle gyógyszer is létezik ellene, azt is szokták ajánlani.
2021. nov. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Örülök, hogy jól vagy, de a Delta variánssal vigyázz, mert visszatérhet! Írtad, hogy nem oltathatod magad. További panaszok esetén szedj min. 12.000 NE D-vitamint, 3-4.000 mg. C-vitamint, 50-100 mg. Cinket, 3x30 csepp Echinacea-t és igyál rengeteg folyadékot! Ha lázas vagy, vegyél be 1 szem Algopyrint, amennyiben nem elég, 2 óra elteltével Rubophent. Ha elkezdesz köhögni, okvetlenül írass fel antibiotikumot (amit az utolsó szemig szedj is be!!), lehetőleg olyat, amit a Diabéteszedre szedhetsz anélkül, hogy anafilaxias reakciót okozzon! Ebben az esetben ugyanis az antibiotikumnak preventív hatása van, megelőzi a pneumonia (tüdőgyulladás) kialakulását.


Ha meggyógyultál, a téli-tavaszi időszakban rendszeresen szedheted a fenti vitaminokat, természetesen csökkentett mennyiségben: 5-6.000 NE D-vitamin, 1.000 mg C-vitamin, 25-50 mg Cink - és 20 kg. testtömegenként minimum 1 l folyadék, lehetőleg víz. Ezekre ugyanis szükséged van az immunrendszerednek a folyamatos, rendes működéshez.

2021. nov. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. A vitaminokat mindenképpen megfogadom. Szerencsére nincs lázam. Úgynézki a hőemelkedés is elmúlt. Tudom, hogy visszatérhet, de remélem legalább fél év “pihit” hagy azért.
2021. nov. 9. 10:58
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
A 22- es válaszoló valószínűleg orvos. Ehhez sem hozzátenni, sem elvenni belőle nem tudok. Viszont a saját példámmal szeretnék egy kicsit tapasztalatokat átadni Neked. Én 66 éves nyugdíjas vagyok. Tavaly szeptemberben elkaptuk a Covid- ot, a nejem és én. Egy ismerősünkkel utaztunk az autójában és nem tudtuk, hogy beteg. Ő meg is halt egy hónapra rá. A nejem egy hétig, én kb. 3 hétig voltam Covid- os. Nem mentünk orvoshoz, egymást ápolgattuk. Csak lázcsillapítót vettünk be, ha hőemelkedésünk volt (37- 38fok). Én még a betegség után kb. fél évig "fals" szagokat éreztem: mindennek romlott hal szaga volt. Mára elmúlt, szerencsére! Annyit hozzátennék még a gyógyulásod érdekében, hogy mozogjál sokat, amennyire van rá lehetőséged! Én naponta 6- 700 kalóriát szoba kerékpározok, de ha lehetőség engedi 6- 10 km-t gyalogolunk a nejemmel. Van egy 500 m3- es kertünk, ahol a legtöbb "vitaminforrást" előállítjuk magunknak, ráadásul kézi energiával ásom fel, minden évben! 80 mázsa tűzifát évente felvágok és hasigatok, ami kell a fűtéshez. Ja, 1959- ben feküdtem legutóbb kórházban, amikor egy mandula műtéten estem át, de nem saját elhatározásomból, szüleim kissé "rábeszéltek"! :D Mégegyszer: amennyit tudsz mozogjál, sportolj...és no para!!!
2021. nov. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!