Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Évről évre egyre jobban...

Évről évre egyre jobban melegem van. Hogyan lehetne jobb?

Figyelt kérdés

Kiskoromban sem volt soha hidegérzetem, pedig anyám 0-8 éves korom között rendesen felöltöztetett, de 3 éves korom után már ordítva téptem le magamról a vastag ruhákat. Ez a küzdelem éveken át tartott, nem is volt kedvem elmenni otthonról télen, mert tudtam hogy anyám rám erőszakolja a kabátot vagy a pulóvert. 11 éves koromtól már egyedül mentem iskolába (onnan 13 percnyire laktunk gyalog) de télen kínkeserves volt, ugyanis otthon rám adták a kabátot, majd amikor elindultam és kellő távolságra értem a házunktól (200 m) levettem magamról a ruhát, majd az iskolához érve felvettem, hogy a tanárok ne értesítsék a szüleimet alulöltözöttségem miatt, ugyanis tudták hogy folyton melegem van. Idővel ez is elmaradt és már simán besétáltam az iskolába rövidujjúban, utáltam hogy megbámulnak, de a kabátot annál inkább.


Emlékszem, 9 éves koromban osztálykiránduláson voltunk télen vagy talán ősszel, én pedig eldugtam a kabátomat már nem is tudom hova. A lényeg, hogy elkezdett esni az eső, a tanár már ki volt akadva hogy semmi fullasztó ruha nincs rajtam, végig ezen veszekedett velem, én pedig hiába magyaráztam, hogy rohadt jól érzem így magamat, rám adta valamelyik osztálytársam kabátját (akinek 2 volt.) Pocsék egy emlék ez is.


Gondolom most mindenki arra gondol, hogy hogyan bírom ki a nyarat... Hát, összességében átvészelem. Nálam a nyár áprilisban kezdődik és októberben ér véget. Május és szeptember közepe között van a kritikus megrohadok időszak. Minden héten fáj a fejem legalább 2 alkalommal, aludni nem tudok, udvarra sem megyek ki és a klíma egész nap megy, ami nyilván nem egészséges.


Na de most, hogy végre itt a jó idő, élénkebb vagyok mint bármikor. Pláne hogy még a nap sem süt, mert a fénytől is rosszul vagyok, szó szerint kisüti az agyamat.


Hidegérzetem egyáltalán nincs. Sőt, a hűvös levegő nagyon is kellemes számomra. Ezt úgy kell elképzelni, mintha innál egy jó hideg üdítőt és jólesik számodra. Fázik a nyeled? :D Nyilván nem, hanem kellemes érzés.

Ugyanezt kell elképzelni nálam is, csak az egész testem így működik.


A problémám még mindig az, hogy az emberek megbámulnak az utcán, és hogy nyáron szenvedek mint a kutya. Sőt, nem is kell visszakanyarodnom a nyárhoz. Éjszaka ha bekapcsolódik a fűtés (padlófűtésünk van, ezt ugye nem tudom elzárni a szobámban mint a régebbi házunknál ahol radiátorunk volt) én pedig kitárom az ablakot, akár 10 fok van kint, akár -5, és anyám máris hülyét kap. Ha hideget akarunk a házba, ki sem kell nyitni az ablakot, elég a szobaajtómat kitárni. :D Pár éve voltak achát csigáim, akiknek a természetes élőhelyük ugye Afrika, és annyira megrémültek a szobámban a hidegtől, hogy ilyen meszes cuccal amit termeltek, elzárták a házuk bejáratát és téli álmot aludtak. xD


Úgyhogy kisállatot sem tartok a szobámban, mert megfázna, kutyámat is be kell takargatnom éjjel, mert ő is fázós.


Szerintem ez nagyon nem normális. Sokkal könnyebb lenne az életem, ha nem lenne mindig melegem. Az a baj, hogy akármilyen vizsgálatra vittek a szüleim, sehol sem kaptam olyan eredményt amiből kiderült volna bármi is.


Hogyan legyen hidegérzetem?


2021. nov. 15. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez könnyen lehet, hogy valami hormonzavar, pajzsmirigy probléma lesz. Endokrinológusnál jártál? Izzadni is szoktál erősen?

Nekem akkor volt ilyen extrém gondom, mikor nagyon erős hormontartalmú gyógyszert kellett szednem ilyen jellegű bajokra. Undorítóan izzadtam (-10 fokban, egy pulcsiban is ott volt a bazinagy folt a hónaljamon, 200m séta után olyan vizes volt az egész hátam, mint másnak kemény edzéskor stb), hőhullámaim voltak, melegem volt ott, ahol mindenki pulcsiban, kabátban ült stb. A gyógyszert másfél évig szedtem, már lassan 3 éve abbahagytam, de még mindig nem a régi a szervezetem, sokkal erősebben izzadok, mint korábban. Pedig elvileg minden rendben van már.

2021. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Voltam endokrinológusnál két alkalommal is életem során. Nem izzadok olyan durván mint amennyire melegem van, szerintem a normál tartományba tartozom e téren.
2021. nov. 15. 12:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Költözz északra. :D
2021. nov. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!