Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Flector por és Cataflam...

Flector por és Cataflam között van valami különbség?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindkettő hatóanyaga a diclofenác, de jobb az egyik a másiknál? A flector hamarabb hat? Esetleg az egyik gyomor kímélőbb, mint a másik?
2021. nov. 19. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A flectorban dupla annyi hatóanyag van. A cataflamból a sima lassab hat, a rapid, ami gél tabletta vagy mi, az gyorsabban, de a flector a leggyorsabb szerintem. Most volt fog műtétem, elég friss még az emlék
2021. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszi! Bár a flector is 50mg-os meg a sima cataflam is , kiveve a dolo, az 25mg.

Volt vmi gyomor bajod tole, amig szedted ?

2021. nov. 19. 22:19
 3/7 anonim ***** válasza:
A flector por sokkal erősebb és gyorsabban is hat. Napi 2-nél többet nem ajánlot meginni mert szétmarja a gyomrod.
2021. nov. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos volt bajom, sőt van is, mert még napi 1-2 db cataflamot muszáj ennem, de már sokkam jobb a fogam. Megy tőle a hasam, fáj is.

1 hete voltam kontrollon az orvosnál, akkor kérdezte is, hogy nem fáj-e a hasam tőle, bár akkor még nem fájt, de azóta elfogyott 1 doboz flektor meg egy fél cataflam

2021. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3-as: de mitol erosebb, ha ugyanannyi mg es ugyanaz a hatoanyag?

4-es: vegyel gyomorvedo gyogyszert a patikabol! Nekem azt is irtak ki hozzá.

2021. nov. 19. 22:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Amit én vettem cataflam sima, meg a rapid az mindkettő 25 mg-os volt, a flector meg 50 mg. Szerintem ha ugyanolyan erős lenne, akkor az is vényköteles lenne a cataflam.


Jó ötlet s gyomorvédő, nem tudtam, hogy létezik ilyen

2021. nov. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Cataflamban 46,5 mg diclofenac van diclofenac natrium formában, a Flectorban pedig 65 mg diclofenac epolamin (amiből a diclofenac 50 mg), ez, és a segédanyagok eltérése adja a különbséget a két gyógyszer között.


Forrás: pharmindex.hu

2021. nov. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!