Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyik az orrom, irritál a...

Folyik az orrom, irritál a torkom ezért kohognom kell(hurutosan), mit tudnék tenni? 25/f láz nem volt és most sincs.

Figyelt kérdés

Kb 5 napja van ez, azóta beszedtem egy kúra sumamedet 250 mg. De meg mindig tart, mit lehetne tenni hogy el múljon?

Háziorvos off, szellemi h Covid stb nem foglalkozom ezzel, nekem edes mind 1 h mi csak gyogyuljak meg.



2021. dec. 24. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Elbszott egy hozzáállásod van. Orvos kihúzva, de azért gyógyulj meg a semmiből? Főleg az után, hogy a kiszedett gyógyszer után sem változott semmi.
2021. dec. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Orrfolyásra orrcsepp? Otrivin? Meleg só borogatás arcra zokni, amiből nem szóródik ki a só.

Strepsils, Kanalas, Paxirazol, acc, valamelyik köhögés Csillapitó biztos segít. Nekem múlthéten volt hasonló, már jobb csak a hidegtől folyik az orrom.

2021. dec. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen kilőve mert a tesztelésen kívül semmit nem mond . Amúgy meg bevagYok oltva.


Második Köszönöm szépen

2021. dec. 24. 14:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Sóoldatos vagy salvus vizes inhalálás. Ha nincs láz infralámpa is jó, de azzal még várnék pár napot. Sterimar orrspray. Sok folyadék ivása, pihenés. C+D vitamin szedése.

Ha nem javulsz akkor orvos.

2021. dec. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem a súlyos covidos betegek is főként a hozzád hasonló öngyógyítók közül kerülnek ki. A favipiravir stb is csak a betegség elején alkalmazható sikerrel, utána meg hát lutri. Azért jobbulást!
2021. dec. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket szoktam ajánlani:


Ami feljön váladék, azt mindenképp köpd ki valami papírba (wc-papír, papír törlő, papír zsebkendő), mivel ha visszanyeled, egyrészt sosem tisztulsz ki, másrészt a gyomrodban felhalmozódik, nem megy tovább, nem is emésztődik, és hányást okoz előbb-utóbb, ami a ragacsos nyák esetén fuldokláshoz vezethet.

Igen, a tüdő (is) termeli (meg az orrüreg, ami a garatodon lecsorog a torkodba, próbál a szervezeted a kórokozóktól megtisztulni.

Ha kiköpöd, elősegíted ezt a tisztulást.


Amivel javíthatsz rajta:

- Nagy adag C vitamin 500 mg (napi 3x2) vagy 1000 mg (napi 3x1)

- Sok-sok tea (mézes-citromos), aminek az alkotó részeit (méz, citromkarika) ne forró teába tedd, mert elveszíti a hatását.

vagy fahéj tea, gyömbérrel:

[link]

- Mentolos mellkaskenőcs


például:

[link]


vagy eukaliptusz balzsam:

[link]


- Jegesmedve olaj (Polar bear oil - dr.Chen) - ez ugyanúgy használható a légutakra külsőleg bedörzsölésre, orr alá, illetve fejfájás esetén a halántékra bedörzsölve

[link]


- Nyers fokhagyma evése - például összeaprítva, vajas kenyéren. Természetes antibiotikumot tartalmaz.


- Illetve köptető jellegű teák:

[link]

[link]


DE választhatsz más, köptető jellegű, előre összeállított, filteres, vagy szálas teát.


Természetes módszer a hagyma tea,


[link]


vagy a hagyma szirup


[link]


mindkettő jó hurutoldó, köptető, és vírusölőnek is mondják.

Nekem be szokott válni a nyers hagyma evése: szeletelve bármilyen szendvics, vagy pirítós mellé. Ilyen szempontból a fokhagyma a legjobb, de a lila, vagy a vöröshagyma is megfelelő.



Az orrváladékozása ellen (hogy megszűnjön) vény nélkül kaphatóak orrcseppek. Pl: Novorin, vagy Nasivin. Van belőlük gyerek, és felnőtt változat. Ha valamiért nincs felnőtt orrcsepp, csak gyerek, az is jobb, mint a semmi.


Ha viszont nincs más otthon, csak valamilyen filteres tea, akkor is hasznos, ha mézet, és rendes citrom karikákat használsz LANGYOS TEÁBA téve ezeket a plusz hozzávalókat. A méz, természetes antibiotikumot tartalmaz, a citromban pedig C vitamin van, de valamennyire fertőtlenít is belsőleg.

Azért nem szabad forró teába tenni, mert épp az értékes hatóanyagok mennek benne tönkre ennek hatására.


Sok folyadékbevitel (sok tea) amúgy sem hátrány megfázós, torokfájós időszakokban.


Ha hirtelen kellene valami, de semmid nincs otthon, akkor próbáld ki a sós vizes gargalizálást. Az biztosan segít. Konyha, vagy tengeri só - mindegy.


Ahogy említették, C vitamin mellett, tanácsos D vitamint szedni, mert segíti az immunrendszert. A C vit mellett a D is jobban szívódik fel.


Jobbulást!

2021. dec. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!