Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Xarelto jó lehet trombózis...

Xarelto jó lehet trombózis ellen? Kell/szabad mellé Fraxiparine-t szúrni, vagy elég csak az egyik?

Figyelt kérdés

Munkám miatt gyakran repülök, van, hogy hosszabb utakra is.

Még évekkel ezelőtt tanácsolta egy orvos - minden betegségtől függetlenül - hogy ha 6 órásnál hosszabb repülőútra indulok, akkor előtte írassak a háziorossal Fraxiparine injekciót és adjam be magamnak trombózis ellen, azt mondta, hogy ezt saját magának is megteszi és bárkinek lehetne tanácsolni hosszabb repülés előtt.


Éveken át követtem is a tanácsait, házidoki is minden további nélkül felírta a Fraxiparine-t amikor elfogyott.

Most pár hónapja elkezdtem szedni Xarelto-t pitvarfibrilláció miatt. Rövidesen ismét repülök egy 10 órás tengerentúli útra és elfelejtettem megkérdezni a dokit, hogy most akkor a Fraxiparine-nal mi legyen.


A Xarelto teljesen helyettesíti, az is jó a trombózis ellen és akkor amíg azt szedem felejtsem el a szúrkálást?


Vagy pedig az máshogy hat és ugyanúgy szúrjam még mellette a Fraxiparine-t is?



2017. máj. 19. 02:15
 1/2 A kérdező kommentje:
Az még fontos lehet, hogy soha nem volt semmilyen trombózissal kapcsolatos problémám, betegségem, kizárólag megelőzéses jelleggel javasolta a doki a szurkálást, tudván, hogy gyakran repülök.
2017. máj. 19. 02:18
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kell, a Xarelto bőven kivédi. igazából az is furcsa, hogy ennyire óvatosan voltak, általában akkor szoktak fraxiparine-t adni repüléshez, ha valamilyen egyértelmű hajlamosító tényező van.
2017. máj. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!