Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ebből mekkora baj lehet?...

Ebből mekkora baj lehet? Normális, ha a vérnyomásomban a második szám majdnem akkora, mint az első?

Figyelt kérdés

Az első szám általában alkatomhoz és koromhoz megfelelő 140-es érték. Az orvos szerint ez jó.


A második érték viszont a legutóbbi méréskor - ami nem egyszerű, mert csak egy spáci "nagy" vérnyomásmérő az ami nem durran le a karomról, így az orvosnál mérés se mindig "sima liba" - az otthoniak pedig át sem érik a karom (magas, széles és túlsúlyos ember vagyok) a második érték viszont 110-120 körül jár, így lesznek ilyen 140/120-as eredmények, holott a második értéknek elvileg sokkal alacsonyabbnak kellene lennie. És mindenkitől azt hallom, hogy az első érték szokott magas lenni (nagyapám pl. 180/90), a második ritkán éri utol majdnem a másodikat. A pulzusom is nagyon magas, de az állandó rettegés, félelem, aggodalmaskodás, szociális fóbia, szorongás miatt van.



#második érték magas #ez így gond, nagy gond #baj lehet belőle #állandó rettegés
2022. jan. 11. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne vérnyomásnaplót írnod, naponta többször mérve, akár mindkét karon, és a háziorvosodnak bemutatni az eredményt.

Ha tartósan magas, ír fel gyógyszert, vagy elküld belgyógyászati-kardiológiai vizsgálatra.

2022. jan. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1.


A kérdés, hogy hol tudok akkorát venni, amekkora kell. A helyi patika elég szegényes és a helyi csontváz-idősekre van méretezve, a netes vásárlásnál pedig nem tudom hogyan "ellenőrizhetném le", hogy nem-e durran le ez is első vizsgálatnál. Az orvosnál az első lepattant, anyámé meg körül se ér. Én az a típus vagyok aki tüdőszűrésnél is levan zavarva a normál röntgenhez, mert a mobil tüdőszűrőbe nem férek be, semmilyen téren. Előnye, hogy így általában nem nagyon kell várni. Hátránya a recepciósok megalázó stílusa.

2022. jan. 11. 17:13
 3/4 Cubina ***** válasza:

Ezt találtam egy angol nyelvű oldalon:


Szívbarát élelmiszert kell enni,

zöldségek, spenót, brokkoli és répa,

gyümölcsök, alma, narancs és banán

hal, különösen a omega 3 zsírsavakban gazdagok

sovány húsok

csirka vagy pulyka bőr nélkül

tojás

zsírmentes vagy alacsony zsírtartalmú tejtermékek, például sovány sajt vagy joghurt

teljes kiőrlésű gabonák, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér,

diófélék és babok


Korlátozni kell a telített és transzzsírokat, ehelyett az egészséges egyszeresen és többszörösen telítetlen zsírok fogyasztására kell összpontosítani, amelyek megtalálhatók az avokádóban, az olíva- vagy repceolajban és a diófélékben.

Csökkenteni kell a sóbevitelt, a napi ajánlott mennyiség 1500 mg, vagy annál kevesebb.


A kálium ellensúlyozhatja a só vérnyomásra gyakorolt hatását. Sok káliumban gazdag élelmiszert kell fogyasztani, például banán, spenót és paradicsom.


El kell hagyni a kávét, mert emeli a vérnyomást.


A túlzott alkoholfogyasztás növeli a vérnyomást. Fogyassz mértékkel. Ez napi két pohár italt jelent a férfiaknál és egyet a nőknél.


Egy kis fogyás sokat segít a vérnyomás csökkentésében. Valójában körülbelül 1 Hgmm-rel csökkenthető a vérnyomás minden két leadott kiló után.


Heti többszöri 30 perces séta segít leadni a fölös kilókat.


A stressz egy másik dolog, ami növelheti a vérnyomást. Próbáljuk meg elkerülni a stresszt kiváltó dolgokat. Az olyan tevékenységek gyakorlása, mint a meditáció vagy a mély légzés, szintén segíthet a stressz csökkentésében.


A cigarettában lévő nikotin stimuláns, amely növelheti a vérnyomást. Az erek falának sérüléséhez is vezethet. A dohányzás abbahagyása nem csak általános egészségi állapotunk szempontjából előnyös, hanem a vérnyomás csökkentésében is segíthet.


Kardiológustól meg lehet kérdezni, hogy ajánlja-e a béta-blokkolót (Nebilet). Nekem a rendetlen pulzusomra írta fel az orvos, és van benne enyhe vérnyomáscsökkentő-is.


Az első lépés a túlsúlytól való lassú megszabadulás, mert sajnos mindenféle egészségügyi problémát okoz.


A stressz ellen nyugtató zenéket lehet hallgatni, én ezt hallgatom, amióta a Covid miatt megemelkedett:

https://www.youtube.com/watch?v=mQI9kLh7ha0

2022. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Cubina ***** válasza:
Megírnád a felkarod körméretét? Hátha találok olyan méretű vérnyomásmérő mandzsettát.
2022. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!