Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért magasabb mindig a...

Miért magasabb mindig a vérnyomásom az első mérésnél?

Figyelt kérdés
Ha közvetlenül utána újra mérem, akkor jó az eredmény, szinte mindig ez van. Melyiket kell figyelembe venni?

2015. júl. 16. 07:42
 1/5 anonim válasza:
100%

Nekem is így van. Én azt vettem észre magamon h elsô mérésnél mindig nagyon izgulok ne h magas legyen és miután nem is magas, már második mérésnél nem is izgulok meg semmi és akkor sokkal alacsonyabb.

Lehet h te is izgulsz vagy félsz egy kicsit tôle

2015. júl. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A stressz miatt, elsőre mindig az jön be hogy a halálodon vagy. A második a jó.
2015. júl. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Stressz miatt, hirtelen mozdulatok miatt, beszélgetés miatt lehet vártnál magasabb.

Orvosi rendelőben is leültetnek, megvárják, amíg megnyugszol, beszélnek veled, hogy kényelmesen érezd magad, majd utána mérnek csak. Otthon magadnak mered, 1-2 percet ülj nyugodtan a mérés előtt, az is jó eredményt fog mutatni. Ha előtte fizikailag aktív voltál, megint mást fog mutatni, több idő kell a megnyugvához.

2015. júl. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Már nem izgulok mérés előtt, ez csak eleinte volt, 2-3 éve mérem reggel és este (ha el nem felejtem, ezért csodálkozom, hogy miért van így.

Tulajdonképpen akkor a második eredményt kell figyelembe venni?

2015. júl. 16. 08:23
 5/5 anonim ***** válasza:

mert izgulsz, valamint a vérnyomás percenként változik, nincs két egyforma érték,

szabályos mérés legalább 3szor kell egymás után és annak az átlagát kell nézni.

2015. júl. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!