Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet ugy aludni, hogy...

Hogyan lehet ugy aludni, hogy ne almodjak?

Figyelt kérdés
Marmint igen, mindig almodunk valamit, de nem mindig emlekszunk. Valamiert sokkal kipihentebben, aktivabban ebredek, ha nem almodok ossze minden fszsagot, nem szoktak remalmaim lenni meg ilyenek, csak hulyesegek, lefarasztanak, ugy ebredek, hogy meg a hatasa alatt vagyok. Amikor nem emlekszem mit almodtam, mintha nem is almodtam volna semmit, olyankor tok jo. Milyen modon kellene aludnom? Melyalvas? Esetleg van valami tea vagy valami amit erdemes lefekves elott inni?
2022. jan. 12. 10:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Álomban a napközbeni feldolgozatlan problémáink jönnek elő. Amitől szorongunk, ami idegesít, vagy amit izgalommal várunk. Néha egészen eltorzult alakban, így nehéz ráismerni, hogy ez egy mostani szorongás miatt jött elő.

És természetesen, ha testi problémád van, ha megfeküdte a gyomrodat a vacsora, vagy nem vagy egészen jól, vagy túl meleg/hideg van a szobában, akkor is rosszul aludhatsz és furcsákat álmodhatsz.


Most pl. erős melegfront jön, ha frontérzékeny vagy, emiatt is aludhattál rosszabbul. De van, aki pl. teliholdnál nehezen alszik el.


A leírtakból következik, hogy nincs csodabogyó, ami ezt kiküszöböli. A kiegyensúlyozott, nyugis élet segíthet benne, de sokszor ezt a legnehezebb megvalósítani.

2022. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!