Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől fájhat a nyakam jobb...

Mitől fájhat a nyakam jobb oldalon?

Figyelt kérdés
24 eves srac vagyok. 2 napja delutan fedeztem fel, hogy a nyakam jobb oldalon (torok tajekon) faj, ha megnyomom, tehat egy bizonyos ponton faj plusz ha felfele, balra nezek es huzodik akkoris... Ez csak sima elfekves?? Nagyon erdekes, ilyet meg nem tapasztaltam, fura hogy ki tudom tapintani a torkom kornyeken a fajdalmat.
2022. febr. 1. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit csinálsz nap közben? Pl. ha egész nap számítógép előtt ülsz (küönösen ha asztali egeret használsz és a jobb kezed jobban előre/oldalra van nyújtva egész nap mint a bal) annak simán lehet ilyen következménye, az asszimetrikus tartás miatt a jobb váll/nyak izmai meghúzódnak.

Ha izom probléma (húzódás, gyulladás) akkor kímélés, finom átmozgatás (de úgy, hogy ne fájjon) segít.

2022. febr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Napkozben ulok a laptop elott, touchpadom van de azt jobb kezzel hasznalom, plusz sajnos hajlamos vagyok hulye pozokban aludni, rendszeresen hason alszom el es mindig lecsuszik a fejem a kisparnarol is. A bal oldalamon tobbet alszom egyebkent.
2022. febr. 1. 09:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Ülő/számítógépes munkát végzőknél nagyon ajánlott napi 3-5x átmozgatni a törzset/vállat/karokat/nyakat.

(még jobban ajánott heti 2-3x 1órát komolyan edzeni de az nyilván nem annyira egyszerű).

Mióta home office van én is sokkal többet ülök egy helyben és voltak/vannak problémáim hát és vállfájással. Van egy 5 perces gyakorlatsor amit naponta igyekszem minél gyakrabban csinálni (min 3x) és nagyon sokat segített - nem kell bononyolult dolgokra gondolni, kar és vállkörzés, térdelő nyújtás, ilyesmik.

2022. febr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!