Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy zajlik a házi karantén?

Hogy zajlik a házi karantén?

Figyelt kérdés
Pozitív covidos vagyok, az orvos azt mondta az ÁNTSZ keresni fog telefonon és elmondja a karantén szabályokat. Várható hogy a rendőrségtől kijönnek és piros matricát ragasztanak a kapura?
2022. febr. 4. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Először is nem ragaszt fel az én kapumra pl semmit, mert kezét eltöröm. másodsorban senki nem fog hozzád sem szagolni, mert kismillió bajuk is nagyobb annál hogy ezzel foglakozzanak. Komolyan az emberek azt hiszik, hogy erre az államigazgatásban van kapacitás?! Úgyhogy kb azt csinálsz amit akarsz
2022. febr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Rég nem ellenőrzi ezt már senki. Napi 100 fertőzöttnél talán volt rá kapacitás, napi 16 ezernék plusz kontaktok viszont kivitelezhetetlen. Nincs már telefonhívás, se piros matrica, semmi. Egy hétig ne menj sehova, és kész.
2022. febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ki kell tenni azt a bizonyos piros kis karanténmatricát.

Ezt:

[link]

2022. febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Senkit nem ismerek, aki kitette volna.
2022. febr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Minket nem kerestek, én hívtam fel végül az ÁNTSZ-t, mert kicsit bonyolultabb volt a helyzetünk, és meg kellett kérdeznem, mikor mehetnek a gyerekek végre iskolába. Rendőr se ellenőriz már. Szóval rád van bízva, szépen otthonmaradsz, és amikor úgy számolod, hogy leteltek a napjaid, elmész a dolgozóba.
2022. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Népegészségügytől felhívtak, felvették az adatokat, e-mailben elküldték a határozatot, hogy gyógyulásomig (amivé a háziorvos nyilvánít majd) senki se ki se be


(amiben az a vicces, hogy közben elvárják, hogy a kicsi gyerekeimet vigyem el tesztelésre az egyik városba...)


Matricát szerintem régen nem osztogatnak

2022. febr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Alvás délig, kaja, gépezés estig, kaja, fürcsi, megint alvás. Kb így.
2022. febr. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A határozatban benne van egyébként, hogy telepíteni kéne a karanténszoftvert, aztán elvileg az zargat sms-ben. Ezután 15 percen belül vissza kell érni a Tescoból és megnyitni az appot, belemosolyogni meg bekapcsolni a GPS-t. Ha emeletes házban lakunk és a kisbolt vagy kocsma a földszinten van, akkor nem kell közben hazamenni, mert ugyanazok a koordinátái.

De amúgy ezt is leszarja mindkét oldal, mivel az is ott van, hogy ha alkalmas rá a mobil.

2022. febr. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!