Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális, hogy a háziorvos...

Normális, hogy a háziorvos egyszer mért magas vérnyomásra Betaloc-ot ír?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok,szédülök,néha remegnek a kezeim,gyenge vagyok.Itthoni vérnyomásmérővel mértem napok óta,106/60-körüli vérnyomásokat,tehát alacsonyakat.Én nem merem ezt beszedni!Adjatok tanácsot!
2010. szept. 10. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
A Betaloc szivritmus problémákra való gyógyszer. Te szerintem idegileg kimerültél valamiben. Az ilyen állapotokban nem ritka a kiugró vérnyomás. Menjél el légyszives pszichiáterhez, vagy neurológushoz, akik ezeknek a problémáknak az orvosa. Addig ne szedd a Betalockot, mert még inkább lelassíthatja a szívritmusodat.
2010. szept. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szorongás lehet a dologban.A betaloc nyugtat is valamennyire,az egyéb nyugtatók káros mellékhatásai nélkül.

A vérnyomást úgy érdemes mérni,hogy legalább három napig hasonló időpontban,legjobb reggeli előtt ,pár perces ülés után megmérni.Az is igaz,hogy sok embernek valamennyire izgul az orvosnál és ez emeli meg a vérnyomását.

Az orvos valószínüleg a kelleténél magasabb vérnyomást talált nálad és a Betalocot azért írta fel,hogy a vérnyomást alacsonyan tartsa,ne ugorjon ki.Nem kell ettől a tablettától félni,de ha túl erősnek találod a hatását,nagyon leviszi a vérnyomásod,akkor mondd el az orvosnak.

2010. szept. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

én idegesen,épp akkor beesve a rendelőbe ültem le,elmondtam a panaszaimat,és akkor mérte meg.itthon 3 napja mérrem,általában 100 körüli a vérnyomásom,a pulzusom 80 körüli szokott lenni,de van hogy alacsonyabb.megkérdezte,hogy szokott-e gyorsabban kalapálni a szívem,mondtam,hogy néha.plusz ott akkor még ideges is voltam...úgyhogy én nem merem beszedni ezt a Betaloc-ot...nekem inkább a szédüléssel van gonodm,de szerintem az alacsony vérnyomástól szédülök...

inkább megpróbálom valahogy máshogy...

de jól látjátok,valóban nem jól alakultak mostanában a dolgaim:)

2010. szept. 10. 18:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Citromfű teát javaslom,ha napi 2 pohárral megiszol,az nem engedi,hogy felszökjön a vérnyomásod és kalapáljon a szíved az idegességtől és nyugtat is.Szív és idegnyugtató,enyhe vérnyomás csökkentő.Ettől végképp nem kell félned,nyugodtan kipróbálhatod.Másik a Magne B6 vitamin.Jót tesz a szívnek és idegeknek,ezt is bátran szedheted.A stresszel pedig vigyázz,mert az idegkimerültségből nehéz kigyógyulni.Pihenj sokat!
2010. szept. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én fehér fagyöngy teát ittam régebben a vérnyomásom csökkentésére.
2010. szept. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az orvos az időnkénti "szívkalapálást" is figyelembe vette, mikor Betaloc-ot írt, mert nem kimondottan vérnyomáscsökkentő gyógyszer, bár olyan hatása is van.

Egyébként hány mg-os? Zoc vagy sima?

2010. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen vérnyomásra ne szedd be , nincs értelme, bár gondolom a leggyengébbet kaptad, de akkor is felesleges gyógyszerbevitel lenne - a Betaloc vérnyomáscsökkentő hatása mellett, a szívritmust is csökkenti , valószínű picit felületes a dokid, és gyorsan el akart intézni, elég gáz, hogy fiatalokat feleslegesen gyógyszerrel töm! ( mentő )
2010. szept. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

én érzem magam furán,mert felülbírálom,amit ő mondott,viszont én ismerem magam,hogy dokinál mindig ideges vagyok,itthon viszont nem...de azóta már a nyakam is fáj,és már nagyon szédülök....

szóval ma kicsit erőszakosabb leszek,hogy csináljunk valamit:)

én mindenesetre nem szedtem be a gyógyszert!

2010. szept. 13. 10:51
 9/9 A kérdező kommentje:
egyébként 10mg-os,napi 2*1-et írt,de szerintem is felesleges....
2010. szept. 13. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!