Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas vérnyomásra mit vehetek...

Magas vérnyomásra mit vehetek be, ami itthon is van?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. 150/100 körül van egész héten a vérnyomásom, fogynom kell, túlsúlyos vagyok, de nem akarok addig már ezzel dokihoz menni.

Nagyon rosszul érzem magam. Szédülök és fáj a fejem.

A családban többen is szednek erre gyógyszert, vehetek be abból valamelyikből?

Anyu csak magas vérnyomásos, viszont a mama szívbeteg is, talán az ő gyógyszereiből nem kellene...


2011. febr. 11. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább menj el orvoshoz, nem tanácsos más gyógyszerét szedni. Doki majd elmondja h le kell fogyni, ha tényleg baj van, de ha úgy kezded, hogy tudod, hogy le kell fogyj s rajta is vagy akkor nem fog macerálni vele.
2011. febr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vérnyomáscsökkentő szerek nagyon veszélyesek lehetnek, ha nem orvosi vizsgálat után, orvosi rendelvényre, a neked megfelelő dózisban szeded. Mindenképpen menj el a háziorvosodhoz, nem kell előtte lefogynod :=).


Én is duci vagyok, 2 éve rosszul lettem, szédelegtem, rogyadoztam, elmentünk a dokihoz, azonnal, helyben adott a szekrényéből gyógyszert, addig ki sem engedett a rendelőből, amíg lejjebb nem ment a vérnyomásom. Akkor aztán a kezembe nyomta a receptet és 2 nappal későbbi időpontra visszarendelt, hogy lássa, megfelelő-e a dózis. Azóta már nem kell szednem.


Szóval irány a háziorvos!

2011. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy én már voltam ezzel a panasszal nála, akkor azt mondta, ha tartósan 160 alatt marad, akkor nem káros hosszú távon. Azt javasolta ne szedjek még gyógyszert, próbáljak meg lefogyni kicsit. Nem lenne jó szedni ilyen fiatalon, mikor nyilvánvaló a kiváltó ok.

Én gondoltam, hogy elmegyek egy belgyógyászhoz, hátha ő nem ezt mondja.

2011. febr. 11. 18:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Hiába nyilvánvaló az ok, attól még károsít! (Hiába tudom, hogy az influenzától van 40 fokos lázam, ekkora lázat már csillapítani kell, mert nagyon megterheli a szervezetet). 140/90 fölött már kóros a vérnyomás - minden életkorban. Addig is amíg lefogysz, érdemes vérnyomáscsökkentőt szedni - de csak azt, amit NEKED írtak fel. Sokféle vérnyomáscsökkentő van, nem biztos, hogy az jó Neked, mint anyukádnak. És a vérnyomáscsökkentő nem olyan, mint a fájdalomcsillapító, ugyanis csak néhány nap-hét alatt "áll be" a hatása, néha pedig próbálgatni kell, melyik a legmegfelelőbb.

A fogyókúrát, mozgást pedig már most elkezdheted. Sok sikert!

2011. febr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Eddig 5 kilótól sikerült megszabadulnom.

A vérnyomásommal akkor érzek gondot, ha ideges vagyok huzamosabb ideig, pl. napokig...

Még várok pár hetet, aztán, ha nem lesz jobb ez a helyzet, akkor visszamegyek a háziorvosomhoz.

2011. febr. 27. 05:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Gratulálok a fogyáshoz, csak így tovább! Jobbulást!
2011. febr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!