Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ejszakas muszak utan normalis...

Ejszakas muszak utan normalis 20 órákat aludni?

Figyelt kérdés
12 orat dolgozok nappal-ejszaka 6-6ig. Nappalos utan sokkal faradtabbnak erzem magam, akkor is kell 10 óra alvás de utana magamtol kipihenten ébredek. Ejszakas utan kevésbé erzem magam faradtnak, ilyenkor van, hogy csak kora délután fekszek le de rendszeresen másnap reggelig alszok, persze ilyenkor már ettől vagyok rettenetesen faradt. Mindig nagy alvó voltam, de azert max 12 ora utan magamtol ébredtem és nem tudtam már tovább aludni. Emiatt az életmód miatt ez normálisnak mondható?
2022. febr. 14. 01:39
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem hiszem, hogy normális lenne. Legalábbis az én alvási szokásaimhoz képest. Többet éjszakázok, mint nappal, de éjszaka után 6ra hazaérek, délután 2-3ig alszok, és ki is vagyok pihenve. végezz rendszeres testedzést, az ad energiát és másban is segíthet
2022. febr. 14. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Először tudni kéne hogy havonta mennyit dolgozol, én ugyanúgy 12 órában két napot megyek kettő pihenő, szerintem nagyon meredek az a 20 óra, én a két műszak között is 4-5órát alszok, ilyen munka mellett sem kellene 8-nál többet aludni, máskülönben elmarad az étkezés, és a több sokszor rosszabb.
2022. febr. 14. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem válts csak nappali műszakra, nem mindenki szervezete bírja (egészségileg) az éjszakázást.
2022. febr. 14. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Össze van zavarodva a bioritmusod. Valószínűleg nem bírja a szervezeted az éjszakás műszakot. Ez az egyszer nappal egyszer éjszaka meg a lehető legrosszabb mert nem tudsz hozzászokni egy rendszerhez.
2022. febr. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! Úgy érzem, hogy a nappalt birom nehezebben, mert azelőtt nem tudom rendesen kialudni magam. De utána este lefekszem és felkelek magamtol kipihenten másnap. Ejszakas műszakban nem szoktam almos lenni, mert előtte sokat alszok, utana is van energiam még bármihez, de ha egyszer elalszok akkor ilyen éjjel 1 felé szoktam felebredeni, viszont mivel ejszaka van mar alszok tovább ilyenkor. Utana ha reggel felkelek meg olyan gyenge és fáradt vagyok, hogy már azért aludnek tovább és ilyen depresszió szerű érzésem is van, hogy ataludtam a szabadnapom utána meg mehetek már dolgozni.
2022. febr. 14. 07:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha így folytatod nem fogsz egészséges maradni.
2022. febr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ilyen munkarend mellett tudnek kialakitani egészségesebb életmodot valahogy? Mondjuk ha ejszakas utan egybol alszok es szigorúan felkelek kora délután az segítene?
2022. febr. 14. 10:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, éjszakás után egyből feküdj le és kb 5-6 órát aludj. Utána estig jó. Este ugyan elég fáradt leszel megint, de legalább megint könnyen elalszol.
2022. febr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!