Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitol lett magas a vernyomasom?

Mitol lett magas a vernyomasom?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, ereztem nemreg, hogy vörös az arcom, furán vagyok... megmertem ilyen itthoni digitalis vernyomasmerovel a vernyomasom, 141/105 lett...

Igaz, előtte mar nagyon ideges voltam, h biztos magas a vernyomasom, meg kb 20 perce elszivtam egy iqost is. Lehet attol? De mar az iqos elott is vörös volt az arcom... nem igazán szokott ilyen elofordulni...

Stresszes napom volt, mindenen idegeskedtem, gorcsoltem, főleg a teendoimen, hogy miket kell csinálnom a héten, munka, stb... emiatt is lehet? Kavet 3 körül ittam délután, de tejeskave volt... :( most eléggé megijedtem

Ezzel orvoshoz kéne mennem?



2022. márc. 1. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is utánaolvasni a szabályos vérnyomásmérés szabályainak és úgy vérnyomást mérni. Ha úgy is 130/80 feletti értékeket mérsz, akkor igen, orvoshoz kell menni.
2022. márc. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeri vérnyomásmérés nem elég. Ha rendszeresen magas, akkor menj orvoshoz. Szóval mérd rendszeresen. Amúgy meg persze, a stressznek nagy hatása van a vérnyomásra. Amúgy a 141 annyira nem para, mármint magasabb, mint kéne, de 1) ez csak egy egyszeri érték volt, 2) ez közel sincs az életveszélyes magadhoz. Szóval na, most ne parázz ezen, mert nincs értelme. Most a következő napokban mérd rendszeresen a vérnyomásod, ha mindig magasabb, akkor érdemes orvoshoz menni.
2022. márc. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok.


* közel sincs az életveszélyes állapothoz.


Persze most ezt a nem életveszélyes állapotot nem azért mondom, merthogy ezzel az értékkel nem kell orvoshoz menni. Ha rendszeresen ennyi, akkor igenis menj orvoshoz. Viszont ez a vérnyomás még nem olyan magas, hogy ha azon nyomban nem rohansz orvoshoz, akkor baj lesz. Szóval ne legyél megijedve, csak szimplán mostantól mérd rendszeresen, és ha mindig ennyi, akkor orvos.

2022. márc. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat:) most mertem, 122/73...

De most merni fogok gyakran, mert eléggé megijedtem este

Koszi meg egyszer

2022. márc. 2. 10:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!