Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van, hogy reggelente...

Miért van, hogy reggelente elálmosodok a kávétól ahelyett, hogy feldobna?

Figyelt kérdés
Reggelente egy csésze kávéval kezdem a napot, de az utóbbi időben azt vettem észre, hogy miután megiszom csak még jobban álmos leszek tőle, mint ébredés után. Mivel kellene helyettesítenem a kávét, ami élénkítőbb hatású?
ápr. 29. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is elálmosodok tőle.
ápr. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Követem, én is csak álmos leszek tőle és sokszor csak szédülést érzek. Pedig igen gyengén iszom.
ápr. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

hidegvizes arcmosás, reggelizés, mozgás, vagy egy jó beszélgetés segít nekem könnyebben felébredni.

Kávétól, teától, energiaitaltól nem ébredek fel, csak az ízük miatt iszom.

ápr. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
38%

Azért álmosodsz el mert az elején van egy ilyen elme nyugtató hatása. Viszont ha nem iszod meg lehet több órára rá fáradt leszel, nem tud felpörögni az agy.

Ha gyenge helyettesítő kell akkor teák (esetleg mate) de a zöld is jó, a fekete a legerősebb (nem nem érdemes filterest venni, hanem pl szálas kell nagyobb dózisban).

Erősebb koffein löketként meg próbálkozhatsz energiaitalokkal is (azok kevésbé álmosítanak).

ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!