Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ingadozhat így a vérnyomás,...

Ingadozhat így a vérnyomás, vagy rossz a mérő?

Figyelt kérdés
31 vagyok túlsúllyal, emelkedett vérnyomással, általános értékeim amikre csak néha napi egyszer mérek rá általában délután 140-149 / 90-101 és pulzus is 100 körül értékek közötti értéken mozog. ma rámértem ismét kíváncsiságból, és 152 lett az első érték, amitől eléggé megrettentem és egyből utána indítottam egy másikat ami 138-at írt következő szisztolés értéknek, de mondom, a kettő közt nem telt el egy perc. ingadozhat így egy vérnyomás, vagy rossz a mérő? normál felkaros, sztem összesen nem volt vele talán még 50szer sem mérve
2022. márc. 16. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Én kb 5 perc nyugalmi állapot után szoktam 3x mérni.

Az első mindig a legmagasabb.

Rengeteg dolog befolyásolja.

Nekem ez a módszer vált be.

2022. márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A vérnyomásmérők pontossága általában +/- 10%. A fenti értékek beleférnek ebbe. A mérő nem rossz, a vérnyomás nem ingadozik, ez ilyen.
2022. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, a 10%-ról nem tudtam, az azért nem olyan kevés, lehet átlagolni magunkban minden mérésnél
2022. márc. 16. 20:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!