Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szédülésnek hányféle oka lehet?

Szédülésnek hányféle oka lehet?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78365 féle
2010. szept. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi..például?
2010. szept. 14. 11:35
 3/14 anonim ***** válasza:
remek válasz volt az első.... na mindegy.Szerintem magas ,vagy alacsony vérnyomás,cukorbetegség.Ki kell vizsgáltatni.
2010. szept. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Bocipók ***** válasza:
Vérnyomás, vércukorszint (nem megfelelően összeállított diéta is okozhatja), frontváltozás (nálam a fejfájás is okozhat szédülést), látásromlás (nem viselsz szemcsit, pedig kellene)
2010. szept. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

VÉRNYOMÁS

VÉRCUKOR

NEUROLÓGIAI PROBLÉMÁK

KERINGÉSI PROBLÉMÁK

GERINCPROBLÉMÁK

TARTÁSPROBLÉMÁK

EPILEPSZIA

AGYDAGANAT

ALLERGIA

LÉGZÉSI GONDOK

TÚL SOK ÜLÉS

TÚL SOK ÁLLÁS

NAPSZÚRÁS

EMÉSZTŐSZERVI GONDOK

TERHESSÉG

PETEÉRÉS

MENSTRUÁCIÓ

ÁSVÁNYI ANYAG HIÁNY

KOPLALÁS

TÁPANYAG FELSZÍVÓDÁSI ZAVAR

PÁNIKBETEGSÉG

PSZICHOLÓGIAI PROBLÉMÁK



ELSŐ VAGYOK, MÉG SOROLJAM? ;)

2010. szept. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Támpontot adhat, hogy forgó jellegű vagy bizonytalan a szédülés, vannak-e neurológiai ill. egyéb tünetek. Forgó szédülésnek általában belső fül vagy idegrendszeri oka van. Bizonytalan szédülésnél nagyobb esélye van valamilyen más (pl. vérnyomás, vércukor, kiszáradás stb.) eredetnek. Egyébként az elsőnek igaza van abban, hogy rendkívül sokféle probléma állhat a háttérben, és nem mindig típusosak a jelek.
2010. szept. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
kíváncsi voltam,mert a háziorvosom egy béna alak,aki már nyugtatókat írt fel,mert ideges vagyok amiatt hogy 3.hete szédülök,és nem ad beutalót sehova,úgy kellett kikönyörögni tegnap is...szédülök 3.hete,1 hete pedig fáj a nyakam,ropog és égő érzésem van,lüktet a fejem....adott ortopédiára a nyakam miatt...aztán kész:)hova tudok menni beutaló nélkül?
2010. szept. 14. 11:51
 8/14 A kérdező kommentje:
ja,egyébként forgó jellegű,ülök és dülöngélek:))
2010. szept. 14. 11:51
 9/14 anonim ***** válasza:
jó helyen vagy az ortopédián
2010. szept. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

ok,köszi....én is úgy érzem,mert a nyakam eléggé fáj,a szédülés is olyan,hogy dülöngélek,még ülve is azt érzem...

egy fülészeti vizsgálat sem árthat..ugye oda nem kell beutaló?

2010. szept. 14. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!