Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Áramütésszerű + ájulás érzés,...

Áramütésszerű + ájulás érzés, finommotorikus mozgás romlása, rövidtávú memóriazavar - szorongás, esetleg post covid is okozhatja, vagy SM-re kezdjek gyankodni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég furcsa érzéseim szoktak lenni egy ideje... Előre leszögezem, amint lesz rá lehetőségem, orvoshoz fordulok, tőletek azért kérdezek, mert sok érdekes sztorit olvastam már itt és ahogy sejtem, sok szorongó ember is van közöttünk (mint én is). Ami érdekelne, hogy az alábbiakat a szorongók tapasztalják, vagy kezdhetek akár SM-re is gyanakodni? Sajnos az ismeretségi körben hasonlóan kezdődött egy 30 év körüli személynek, de neki szülői előzmények is...


Állok valahol (pl. zebránál), elindulnék, mikor zöldre vált a lámpa, egy lépés után mintha egy áramütés futna végig a gerincem mentén, megtorpanok, összerándul a kép a szemem előtt, úgy érzem, mintha el akarnék ájulni, majd amilyen hirtelen jött, olyan hirtelen el is múlik és mire átérek az út túloldalára, kutya bajom. Ez eddig havi egy alkalom volt, mostanában viszont szinte mindennapos.


Hogy ezzel függ-e össze, nem tudom, de mostanság az ujjaim, kézfejem remegősebb, a hangom kásásabb, a fogalmazásom bonyolultabb, nehezen találom a szavakat, van, hogy egy mondat végére elfelejtem az elejét, amit eddig a szétszórtságnak tulajdonítottam, de kezd fura lenni ez is.


Tudtommal kétszer voltam covidos (tünetek alapján, de tesztet nem végeztem, mivel eleve home office-ban dolgozom, önkéntes karanténba vonultam a tünetek megszűnése utáni 3 napig), az első nagyon megviselt, a második sima náthával zajlott (kontaktszemély voltam, ezért hiszem covidnak). Az első eset óta megszaporodtak a furcsa testi jelenségeim, de mindig megszűnik, aztán jön helyette más, így elkönyveltem hipochondriának. Csakhogy a fenti már egy ideje nem változik, inkább állandósul. Okozhatja esetleg post covid is, vannak ilyen tapasztalatok?


Természetesen nem várom el, hogy átfogó foteldiagnosztikát kapjak, amint tudok, felkeresek egy normális orvost (mert az most nincs a közelemben), csak tapasztalatokra lennék kíváncsi.


Köszönöm előre is, ha a kérdésekre is kapok választ! :)


2022. ápr. 17. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:

az sm-nek a kezdő tünete leginkább a látászavar.

a postcovid tünet lehet, de így leírás alapján mintha pszichés lenne, túl sok gondod van.

d tényleg menjél orvoshoz, már attól jobban leszel ha valamid nincs

2022. ápr. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Végülis látászavar lépett fel, mivel hirtelen mozdulatra a kép megrándul, hullámzik előttem, be-beúsznak foltok a szemem elé, olyan, mintha néha olajfoltot látnék. Mielőbb igyekszem orvoshoz eljutni, elég félelmetes dolgokat tapasztalok egy ideje... A válaszod mindenesetre köszönöm!
2022. ápr. 19. 10:18
 3/4 anonim ***** válasza:

ezek szerintem üvegtesti homályok, a látászavart a homályos látás vagy látótér kiesés lenne.

szóval ne aggódj :)

2022. ápr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta kérdező?
jan. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!