Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Memóriazavar mitől, mit lehet...

Memóriazavar mitől, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Rövid és hosszú távon is elég vacak a memóriám sajnos,ami a hétköznapokban is egyre zavaróbb :( Jártam pszichiáternél,szerinte a szorongás lehet az ok,kaptam is gyógyszert rá,de az nem sokat segít a memória kérdésben.


A kérdésem annyi lenne hogy ez mitől lehet még és mivel próbálkozhatok,hogy javuljon ahelyzet rövid és hosszabb távon is.

Nagyon fontos lenne, köszönöm előre is a válaszokt!

22L



2014. márc. 11. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
irhatnál példàt miben nyílvánul meg, amúgy ahogy öregszünk egyre rosszabb a memória, de fiatal vagy még fejlesztheted.
2014. márc. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen fiatal korban is lehet neurológiai betegség a háttérben. Nem ártana neurológiára kérned egy beutalót.

Viszont nem lehet,hogy csak neked tűnik nagyon rossznak a helyzet?

2014. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hosszú távon nem igazán tudom mi történ velem suliba,általában. Rövid távon meg nem emlékszem beszélgetésekre, hogy előző nap mit csináltam,szétszórt vagyok egyre inkább:széthagyok dolgokat újabban,nyitva felejtem az ablakot,egyéb hatalmas bakik. Már a környezetem is felfigyelt erre,csak kedvesen lehülyéznek :(
2014. márc. 11. 13:43
 4/5 A kérdező kommentje:
Sehol senki? :((
2014. márc. 12. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Én itt vagyok. Hát nem vagyok egy neurológus és nem tudom javítani a memóriádat biológiai értelemben javítani, de ismerek egy módszert amivel egyátlagos embernek is zsenihez hasonlóan képes megjegyezni dolgokat. Persze ez gyakorlás kérdése. Én pl. ma már képes vagyok húsz jegyű számokat megjegyezni, míg életemben nem tudtam 4 jegyű számokat megjegyezni történelemre. Egy pár mnemotechnikáról van szó, ha érdekel írj rám ptivátban
2014. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!