Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alkohol okozta hányingerre mi...

Alkohol okozta hányingerre mi a legjobb ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Szerintem abszolút nem ittam sokat. Egész este 3 felest (tényleg feles, szóval 5cl) + még egyet kevertem naranccsal. Mindig ugyanezt a vodkát iszom, mert bevalt, hogy jól érzem magam tőle, viszont nem szoktam rosszul lenni másnap se. Előtte is ettem, utána is, közben sok vizet ittam. Mindent úgy csináltam, mint máskor, ahogy már bevált. 5 felé egy kis sajtosrudat ettem meg, éhes voltam és jól esett, de azutan kezdődött a hányinger. Ég a gyomrom is picit. Nagyon félek a hányástol, így szeretném elkerulni. Tudom, nem kell inni akkor ha nem vállalom a következményeket, de nagyon odafigyelek és ritkán iszok, mindig kb ennyit, ugyanezt, és nem jártam még igy.
2022. máj. 15. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Pedig legeredményesebb a kihányástól leszel. Háború alatt az orosz katonák savanyúuborkát ettek ilyenkor. Édesanyámnak sokszor mondták: "Mama, ugórci! (Mama, uborkát).
2022. máj. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy doboz széntablettát és ilyenkor vegyél be egy-egy szemet. Hamar elmegy tőle a hányinger és hasmenés.
2022. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #1 írja: a tejsavas erjesztéssel készült savanyúságok (akár savanyított káposzta) tejsav tartalma segít a mérgező acetaldehid lebontásában.
2022. máj. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sikerült elaludnom és már jól vagyok. A szentabletta tényleg jó a hányingerre is, akkor is ha nem megy a hasam? Úgy éreztem, hogy a gyomoreges okozza a hányingert.
2022. máj. 15. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, jó az, nekem többször is segített.
2022. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!