Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez vesekő lesz? Iszonyúan...

Ez vesekő lesz? Iszonyúan megijedtem!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A semmiből jött. Állok a zuhany alatt és - ciki vagy nem ciki most ne erre koncentráljunk - kellett pisilnem szóval elengedtem magam és nem sokkal utána OLLLYAN fájdalom kapta el az oldalam, hogy azt hittem megsemmisülök, odakaptam és leguggoltam, rámeditáltam, mélyeket lélegeztem. Párom a szobában volt, de majdnem kiszóltam neki hívjon valakit.

A meleg víz jó érzés volt, így picit enyhült, ahogy ücsörögtem. Előre sugárzó fájást éreztem, a hasam oldalához kaptam elsőre, nem hátra. De utólag mintha onnan sugározna. Soha életemben nem volt ilyenem.

Holnap első dolgom menni az orvoshoz, amint bejelentettem magam (nem otthon tartózkodom).

Ez vesegörcs lehetett?



2022. máj. 31. 00:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Húgyútakat, húgyúti szerveket érintő problémák közül akármi lehet,ez így megválaszolhatatlan.
2022. máj. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pár napja én is pont így jártam, ahogyan leírtad. Előtte a jobb petevezetékemben volt egy furcsa érzés (menstruáció előtt voltam 1 nappal) és mintha az sugárzott volna ki. Mindenesetre én is nagyon megijedtem, meg a párom is a jajgatásomtól. Előtte viszont sokat rázkódtam buszon és vonaton is. Neked mit mondott az orvos? Sikerült kizárni a vesekövet?
2022. szept. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Teljes kismedence ultrahangra mentem már pár nap után magánba, mert ezzel nem mertem szórakozni.

Minden szervet rendben találtak, jele nem volt kőnek egyik vesében sem. Azt mondta az orvos, vagy valami nagyon éles mozgásszervi sérülés volt, vagy vesehomok még, nem kő és igyak mint az állat, hogy pucolódjon a vese. Hála égnek napokkal később javult és nem lett újabb görcsöm..

Most visszagondolva brutális volt tényleg. Olvastam, hogy sokaknak durvább fájdalom, mint a vajúdás szülés előtt, hát most már értem igen.

Én az egész oldalamban éreztem hátul és oldalt is, ami előre sugárzott át. Beton kemény görcsbe állt oldalt. Utána este 2 nospaval tudtam elaludni mozdulatlanul, meg meleg palackkal, mert folyamatos enyhe görcsben maradt az a rész.

Mindenképp nézesd meg te is, pláne, ha fennmaradt az érzés.

2022. szept. 11. 23:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nem vesekő! De mit jelent, hogy valami nagyon éles mozgásszervi sérülés volt? Mennyibe került a vizsgálat és hol csinálták? Köszönöm válaszod!
2022. szept. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt mondta a nő tehettem egy olyan hirtelen mozdulatot, hogy az izom teljesen görcsbe állt. De nekem sokkal gyanúsabb volt a homok, mert tudom, hogy keveset iszom sokszor.. De ekkor drasztikusan keveset ittam, csodáltam is hogy sosem volt belőle gond, hát tessék.:D

Amúgy azt hiszem kb 15 ezer Ft volt a teljes kismedence UH. Jó, mert sok egyéb más eltérést is láthatnak, szerintem néha amúgy se ártana rá menni.

Látják, ha nagyobb gyulladás van, veséket, női szerveket, epét.. Szóval érdemes.

Amúgy utánam vedeltem a vizet mint a barom és mai napig többet iszom.

2022. szept. 15. 10:15
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja bocs lemaradt, a Madarászban voltam én.
2022. szept. 15. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!