Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van ez a néhai 10...

Mitől van ez a néhai 10 perces szívszúrás?

Figyelt kérdés

1 hónapja hirtelen felkeltem és rá 2 percre rámjött egy pánikroham. Fájt a mellkasom és légszomjam volt izzadtam majd 3-4 óra után nehezen de elmúlt. Esténként féltem lefeküdni és mindig akkor jött rám. Néha fájt a mellkasom is de elkezdtem nyugató zenéket hallgatni nagynehezen elmúlt. Egyik reggel szúrt a szívem és bevittek a mentők volt ekg, vérvétel, vérnyomásmérés többször is és semmi...


Aztán kicsit belenyugodtam de akkor is sokszor féltem hogy előjön.


Voltam már magánorvosnál is szívultrahangon meg ekg-n meg terhelésen és semmit nem talált... Akkor magas volt a vérnyomásom 140-150/90 meg 125 pulzus. Most rendesen beállt és alacsonyabb de a mai napig ha stresszelek kicsit érzek egy 10-20 percig egy enyhe éles fájdalmat bal oldalt a szívemnél esténként vagy nappal.. Ez totál elszomorít és nem tudom mit tegyek ellene hogy ne jöjjön elő. Nem szoktam depizni se szorongani mindig jókedvű vagyok és munkahelyen is elvagyok mindenkivel de néha eszembejut hogy volt ez velem és utána valahogy előjön ez a fájdalom és nehezen múlik el. Volt egy fél éve egy 3 hónap kemény stresszes időszakom de azon már túl vagyok. Elkezdtem sportolni és járkálni minden fele de valahogy mégse tudom ezt kitörölni a fejemből...


Meg azóta mikor lefekszek aludni érzem meg hallom a fülembe és a mellkasomba hogy dobog a szívem és azt se értem hogy miért van pedig sose volt ilyen... Próbálok nem erre koncentrálni de mégis hallom.


Esetleg valaki tudna valami jó tanácsot adni? 🙁


2022. júl. 6. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kardiológián nem találtak semmit akkor ez csak a stressz lehet. Mégpedig a stressz mindent képes kiváltani az emberből. Hozzájön az, hogy nagyon rákoncentrálsz és már figyeled/monitorozod magad.


Elkezdtél sportolni? Mit? Mert az sem mindegy. "Szívbajokra" (ami neked nincs, hiszen negatív kardiológia eredmény) a legjobbak a kardiós sportok mint a futás és az úszás. Minden második nap 1 óra. Ezzel stresszt vezetsz le,másfelől meg tréningezed a szíved. Meg kell tanulnia a testednek a magas pulzust - és lenyugvást. Minnél többet edzel annál könnyebben fog visszaállni normál pulzusszámra.


Vízivás is nagyon fontos hogy a szívnek ne kelljen összesűrűsödött vért pumpálni. Tedd neki könnyüvé azzal hogy napi 2-3 litert MINIMUM megiszol.


Pánikroham nem más mint stesszhormon (adrenalin+coritosol)a testben. Ne félj tőle. Ha jön a pánikroham inkább kezd el levezetni, tánncal, futással, stb. Akkor kiürül a szervezetedből. Vannak még haslégzési gyakorlatok,azok is nagyon hasznosak.


Keresd meg hogy mitől vagy stresszes. Munkahely, karrier, család? Elimináld.


Sok sikert.

2022. júl. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Most mióta kezdek nyugodni es rájöttem hogy nincs bajom elmúlt a szívszúrás meg beállt normálisan a vérnyomásom is.


Futni járok minden második napon.


Víz ivással nincs gond napi 2-3 liter lemegy.


Ez az esti szívdobogás maradt meg hogy érzem meg hallom a fülembe ezzel kellene még kezdenem valamit. Lehet hogy ez is a stressz vagy mert túl rákoncentrálok és azért hallom.



Igazábol volt egy fél éve egy 3 hónapom ami nagyon rossz volt teli stresszel meg költözés szakítás stb. Lehet ez jött ki rajtam.

2022. júl. 12. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!