Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fény-hang készülék használata?

Fény-hang készülék használata?

Figyelt kérdés
Mikor melyik programot használjam? Oké, hogy van frissítő megy nyugtató hatású, de mivel rendszeresen szeretném használni, valami rendszert szeretnék vinni a dologba.
2010. szept. 23. 14:23
 1/1 Pamiki válasza:

Helló!


Nagyon jó kérdés! Ez a lényege a fény-hang terápiának, hogy mikor és melyik programot használjuk.


A korrekt válasz az, hogy személytől, élethelyzettől és készüléktől függ...

Tehát ismerni kell hozzá a használót és az AVS készüléket.

(Fény-hang készülék, AVS készülék, Agytréner készülék, mind ugyanazt jelentik: a Mindmachine magyar megfelelői.)


Nagyon ritka, hogy valaki már azonnal, néhány kezelés után érzi a program hatását. Az általános, hogy hetek, hónapok múltán kezdenek el javulni egyes funkciók, állapotok, stb. Azok viszont már maradandó változások.


Tipikus használati szokások pl. alvás javítása, stressz oldása, tanulási képességek javítása, energetizálás, stb.


Stressz oldása:

Általánosságban elmondható, hogy a stressz az agyban a béta és gamma (figyelmi) állapot megnövekedett mennyiségével jár. Ekkor az alfa (nyugodt állapotnak megfelelő) tartomány aktivitása lecsökken.

Az állandósult bétás és gammás aktivitás hosszú távon elsorvasztja az alfa képességet. Gyakorlatilag alvás és "pörgés" lesz a két létező "üzemmód".


Az egészséges mentális működéshez nagy szükség van arra, hogy a nap során (mindennap!) legalább félórát töltsünk alfa tartományban. Ez kényelmes reggeli ébredezés, esti zenehallgatás, (felnőtteknél) szex, olvasgatás, stb.

Ebben az állapotban az agyban más kémiai anyagok (az idegrendszer működéséhez szükséges hormonok, neurotranszmitterek, neuropeptidek, stb.) keletkeznek, mint alvás-, vagy a stresszes ébrenlét közben. Jelenlétük fontos, hogy pl. jókedvre, élénk figyelemre, harmonikus hormonműködésre legyen képes a szervezet.


Minden kultúrának megvolt erre a természetes módszere. Arra, hogy rendszeresen alfába jusson a tudat. Ima, meditációk, mantrák, családi együttlét, kevés alkohol, templomba járás, stb. A posztmodern világban ez eltűnt. Főleg azoknak fér bele az életébe természetes módon, akik jómódúak, és nem töltik munkával az egész napjukat. A többieknek valamilyen aktív-, vagy passzív relaxációs módszert érdemes használniuk, ha hosszú távon felül akarnak emelkedni a stresszen.



Nézzük ezt konkrétan:


Ha valaki normál műszakban dolgozik, akkor délután három és este kilenc közötti időszakban érdemes használni alfás programot.

Ha valaki nagyon stresszes, pl. már reggel gyomorgörccsel indul a napja, akkor akár reggel is lehet használni alfás programokat. Fontos ilyen esetekben, hogy csak a jobb agyféltekét vigyük reggel alfába, a balt ne. Ugyanis akkor egész nap kába lesz az illető. (Erre ma csak két készülék képes Magyarországon.)


A délutáni-esti program megválasztásához meg kell nézni, hogy a készülékében milyen beépített programok vannak. Amelynek 8-11 Hz közé esik a célfrekvenciája, az a program stressz oldására megfelelő. Ilyen programból általában több is van egy készülékben. Azokat lehet váltogatni, mondjuk hetente más-más programot. Ha naponta van alkalmunk használni alfás programokat, egy-másfél hónap múlva már biztosan nem leszünk olyan idegesek, mint a terápia előtt. Mivel fokozatos az átmenet, szinte észre sem vesszük. Igazán azok érzik, akik pl. pánik-neurotikus betegek. Kevesebb rohamuk lesz.

Általában heti 3-4 alkalom elég szokott lenni a rendszeres használat során.


Sok apró változás fellép még, amelyet megint csak akkor veszünk észre, ha azt valahol használjuk:

- finom-motorikus készségek megjavulnak (jobb lesz a kézügyesség),

- jobban kezdünk aludni (pihentetőbb lesz az alvás, s az álmok is gyakrabban jönnek),

- erősödik az immun-rendszerünk (ellenállóbbak leszünk a fertőzésekkel szemben). Ez kimondottan a 7,8 Hz-es programra jellemző.


Frissítő programoknak azokat mondják, amelyek a normál béta tartományban tartják az agy működését. Ez a 16-22 Hz-es tartomány elsősorban.

Ezeket a programokat az ébredéstől kezdve 11-12 óráig érdemes használni. A figyelmet élénkítik. Lehet délután is, de ki kell próbálni, mert lehet, hogy idegessé tesz.

Hiperaktívaknál 14 Hz körüli stimulációt érdemes használni, gyenge figyelműeknél 22-25 Hz-et.


Pár hét rendszeres használat után mindekinél kialakul, melyik programokat "szereti". Ha esetleg naplót vezet, amelyben lejegyzi az aktuális közérzetét, figyelme állapotát, alvását, stb. - egészen jól követhető, hogy számára melyik programok a leghasznosabbak.


Olyan lehetőség is van, hogy megmérik valakinek az agyhullámait, s annak megfelelően személyre szabottan írnak neki programot...


Üdv: Pamiki

2010. okt. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!