Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Általában miért az absztinense...

Általában miért az absztinenseknek/antialkoholistáknak vannak egészségügyi problémáik?

Figyelt kérdés
saját tapasztalat, állandóan betegek, lázasak, gyomorbetegségeik vannak, de 2 rákos ismerősöm is volt, mindkettő antialkesz.
2022. aug. 15. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem alkesz és/vagy dohányos ismerőseim súlyos betegek, májrák, májmegnagyobbodás, tüdőtágulás, szívbetegség az mindnek.
2022. aug. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert nem reprezentatív a mintavételezésed.

Alkeszek, dohányosok jellemzően rosszabb egészségűek.

2022. aug. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert az antialkoholisták nagy részének vagy az orvos mondta, hogy hagyja abba a piát, vagy magátol jött rá, hogy tönkrement tőle.

Egy alkoholista csak akkor tud tiszta maradni, ha egy kortyot sem iszik. De addigra már tönkreverte magát.

2022. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az absztinens és az antialkoholista nem ugyanaz? Olyan ember, aki (elvből akár) nem iszik alkoholt.


Ezen sokat gondolkoztam, de nem jutottam semmire. Két alkoholista ember van a környezetemben.


Az egyik az egyik barátnőm, aki két hónapja majdnem meghalt, vesemedencegyulladása és májgyulladása volt, az alkoholizmusa miatt elfajultak a dolgok, mindkét (három) szerve leállt. Újra kellett éleszteni, lélegeztetőgépen volt, mesterégesen altatták egy hétig, nagyon kérdéses volt, hogy megmarad-e. Majd szinte egyik napról a másikra jobban lett. Most él és virul és éppen gondolkozik, hogy újra kezdje-e az ivást.


A másik az exem. Egész nap, szó szerint egész nap iszik azokon a napokon, amikor nem dolgozik. Tök mindegy, hogy sör vagy bor, teljesen összevissza, gondolkodás nélkül iszik egyfolytában. Egész nap nem eszik, (vizet persze nem iszik hőségben sem), sztem min. 2, de inkább 3 doboz erős cigit elszív. Nem tud a pia miatt rendesen pihenni, aludni sem, csak kiüti magát, "alszik" pár órát (kérdéses, hogy milyen alvásfázisai vannak, stb.) és másnap újrakezdi. Tök jól van.


Nem kívánom persze, hogy bajuk legyen, de ez ... nagyon furcsa.

2022. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!