Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet az oka az elhízásnak...

Mi lehet az oka az elhízásnak ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A barátom nagyjából az elmúlt 5 évben folyamatosan küzd a kilókkal. Még középiskolásként szedett fel nagyjából 30 kilót aminek akkor részben az étkezés volt az oka (bár úgy gondolom ez ahhoz képest is nagyon sok, ennyire durván nem volt hanyag hogy 30 kiló menjen fel). Csakhogy azóta ezek a kilók nem mozdulnak legfeljebb felfelé. Átlagos aktivítású életmódot él hetente 2x 3x hobbiból sportol. Ha számolni kéne nagyjából olyan 2000-2200 kalóriát visz be naponta max (ami egy 186 centis srácnak szerintem reális lenne) de lehet még annyit sem. Az esetek nagy részében nem reggelizik csak ebédel délután eszik valamit meg vacsorára.


Ezeket azért írom mert nem egy olyan srácról van szó aki folyamatosan túl eszi magát nassol nem mozog stb. A családjában csak a nagypapája volt túlsúlyos mindenki más átlagos testalkatú.


Szerintetek kihez lenne érdemes fordulni ezzel? Tapasztaltatok hasonlót? Számomra kicsit gyanús hogy szervi vagy hormonális gond lehet a háttérben habár egyéb szembetűnő tünet nem igazán volt eddig a fáradékonyságot leszámítva.



2022. okt. 15. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Első körben háziorvos.


De azért előtte érdemes lenne egy ideig táplálkozási naplót vezetnie. Írjon fel mindent, amit megeszik. Simán előfordulhat, hogy durván alábecsüli a bevitt kalóriákat.

2022. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Medus válasza:
100%
Házi orvos, ahogy az előttem lévő személy írta. Vérvétel mindenképpen. Sok minden állhat a háttérben, nem érdemes találgatnunk. Jó egészséget kívánok neki!❤️
2022. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Étkezési napló 2-3 hétig. Mindennap mérje magát reggel mérlegen, és egy füzetbe/applikációban számolja a kalóriát (mérlegen mérni mindent, egy kanál olaj a sütéshez is számít, ahogy az egy falat süti és egy korty kóla is). Simán lehet, hogy így inkább 2500-3000 kalória fog kijönni. Ami egy 90 kilós férfinak, aki nem annyira izmos és nem napi szinten sportol simán lehet szinten tartó kalória. Az is lehet, hogy amúgy egy kisebb deficitben van hétközben, de mondjuk hétvégén bedob egy plusz sütit vagy sört és az pont azt a kis deficitet amit hétközben összeszedett nulláza le.
2022. okt. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Hidd el, többet eszik, mint 2000 kcal. Mind azt hiszi, hogy alig eszik és biztos beteg(?), aztán csak kiderül mindig, hogy hízni csak a kajától lehet.
2022. okt. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak a kajától lehet hízni. A stressztől is hízhat, de D vitamin hiány, Króm hiánytól is, inzulin rezisztencia, emésztési zavar, hormonális oka is lehet. Endokrinológus kivizsgálja.
2022. okt. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

5.

Ja, nem is kell enni, maximum egy kis fényt. Áramszünet esetén meg éhen is hal.

2022. okt. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Nyilván egy étkezési napló nem árthat azt mindenképp jó lenne megcsinálni. De azért még mindig tartom magam ahhoz hogy nem túlevő. A normális számolás sem idegen számunkra mivel én ir-es vagyok lassan már ránézésre tudom mibe mennyi van.. még annyi a 3as válasz kapcsán hogy sajnos nem 90 kg hanem 115 körül mozog legrosszabb esetben 120 úgy hogy tényleg nem zabál pedig ahhoz már azt gondolom kéne legalábbis akiket én láttam ennyi súllyal bőven többet esznek. Mondjuk egy fél adaggal eszik általában többet mint én a 55 kilómmal 170 cm magasságommal. Nasi üdítő hétköznap egyáltalán nincs max hétvégén de akkor sem degeszre.


Meg nagyon kell tartania magát hogy a súlya ne billegjen. Konkrétan tavaly karácsonykor másfél hét alatt mutatott 5 kgval többet a mérleg pedig akkor is csak nagyon kicsit engedte el magát, sosem durranásig, mindenből ésszel stb..


Persze attól megpróbáljuk jobban átvilágítani ezt a helyzetet

2022. okt. 16. 21:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem genetikailag eleve kódolt ki fog hízni, ki nem. Én kiiktattam a cukrot, szenhiratot minimalizaltam, mozgok tornazom rendszeresen, regen sportoltam versenyszerűen, nem eszem feldolgozott kajakat, edessegeket, zsirosat, megis alig van eredmenye. A vekony baratnőim akik sosem mozogtak meg vigan csokiznak, sütemenyeket sütnek mindig, nassolnak, meg sem latom hogy hiznanak.
2022. okt. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A bimokat tennem rendbe, nezetnek egy pajzsmirigyet, egy vercukorszintet is. Ha ez mind rendben van es mozog, aerob tartomanyon belul, valamint nem lassitja be az anyagcserejet napi 1-2 kajalasssal, fogyni fog.
2023. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!