Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen lelki következményei...

Milyen lelki következményei lehetnek az elhízásnak?

Figyelt kérdés
Sokat lehet róla olvasni, hogy a lelki problémák miatt sokan szednek fel kilókat, de mi a helyzet fordítva? Milyen lelki sérüléseket szenvedhet egy elhízott ember "mássága" miatt?
2019. szept. 19. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Önbizalomhiány, kirekesztettség érzése.


Nekem világ életemben nagy volt a hasam, és bár BMI alapján nem számítok elhízottnak, rányomta a bélyegét az életemre. Ráadásul folyton diétázom, és máshol szépülök is, de úgy nézek ki, mint egy terhes. :(

2019. szept. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valójában az elhízott emberek valami hiányolnak az életükből. Ezt pedig evéssel próbálják kompenzálni. Nem a hasa éhes hanem a lelke.
2019. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kenyszerevés miatt lettem pufi hanem mert a.nagymamám nevelt aki zsírral csinalt minden ételt és rengeteg sütit sütött. Nem mehettem sehova egyedül ő meg alig tudott mozogni így én is alig mozogtam ettem a sok zsíros cukros kaját és 87 kiló lettem 12 évesen. Mindenki csúfolt. Elég szörnyű érzés volt. Mindegy volt mit veszek fel minden rosszul állt. Rossz elmény volt. De aztán elköltöztem 14 évesen és normális lett a taplálkozasom. Elkezdtem tornázni gimiben már csak 60 voltam. Akkor már kellemesebb volt. 20 éves koromra pedig 53 . Amit azt hiszem sokkal jobban értekeltem mint aki mindig karcsú volt. Élmény a mai napig hogy normális ruhakat hordhatok és jól allnak rajtam és nem kell szegyenkeznem mert nem férek be valahova vagy mert eszem egy fagyit :) szóval pocsek dolog kövernek lenni. Nehéz lefogyni de megeri :)
2019. szept. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%
A mostoha húgom egy disznó. 182 cm magas és kb 150 kg de lehet több. Nem árulja el senkinek. Át sem lehet érni akkora. Ő mimdig ajandekokkal meg pénzzel próbalt maganak baratokat venni. Valahogy mindenki undorodott tőle. Anférfiaknak sem kellett ha valaki hazavitte egy estére már másnap a házassagot tervezgette vele és hozta haza bemutatni. 1mhétnél tovább nem bírta vele senki. Autan talalt egy igazán nagy lúzert és tejerbe ektette magát az első héten. Felesegül vették. A férje egy igazi szerencsetlen majom húgom meg totál frusztralt és nem birja elviselni a családban lévő többi fiatal nőt akik csinosabbak nála. Megállás nelkül a hatunk mögött kavar és egesz jó sikereket ér el a hazigságaival. Engem már összeveszitett az apámmal. A mostohalányát is a apjával. Most az öccsét próbálja a felesége ellen uszítani. Ahelyett hogy lefogyna. Szóval sok kövér ember rettenetesen frusztrált és abberrált lesz idősebb korára mert keptelen tenni a köversége ellen és elfogadni is azt. Nem mondom hogy mindenki ilyen de sajnos nagyon sokan. Talán emiatt sem keresi a többség a társaságukat. Nem értem miert nem lehet lefogyni? Én is voltam kövér.
2019. szept. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem speciel önbizalmat adott. Azon ritka kisebbség vagyok akik nem félnek az elhízástól, ahelyett hogy visszahúzódnék, rosszul érezném miatta magam, próbálom pozitívan megélni és sokkal jobban érzem magam kint korábban. Nem félek a tükörtől, sőt az énképem jobb mint valaha. És magabiztosabb is vagyok mint mielőtt elhíztam volna. De tudom hogy a tapasztalatom nem reprezentatív, a legtöbb embernél szorongást, depressziót vált ki ami többnyire csak mélyebbre löki őket az elhízottságukba.
2019. szept. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!