Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sérvem lehet ettől hamarosan?

Sérvem lehet ettől hamarosan?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon fáj már hetek óta a hátam, az egész.

10 hónapja dolgozom óvónőként.

Gondolom az terheli meg hogy a gyerekekhez sokat hajolok, kicsi az asztal, sokat görnyedek, buszon is görnyedek a 40 perces odaúton.

A térdeim se százasok van hogy az is fáj munka után.

24 éves vagyok és nem igazán szeretnék magamnak sérvet vagy bármi gerinc problémát. Szeretném megelőzni.


Mit tudnátok javasolni nekem? Az jó lenne, ha erősíteném a hàtam és járnék gyógytornára?


Megérné belefektetni?

Sajnos 2000Ft a gerinc torna, de ehhez be kellene autókàzni a városba, ami 20 percre van este 7-kor

Időt szánnék rá, csak nem tudom elég lesz -e ez a heti 1 alkalom? Megéri-e hogy a benzint meg a 2000Ft-ot hetente kifizessem.:(


Otthon nekem magamtól már munka után egyedül egyenesen nulla motivációm van tornázni.



2022. okt. 20. 15:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Rátesz egy lapáttal, hogy gitározni meg hegedűlni is tanulok, ami után ugyancsak szokott fájni a hátam.
2022. okt. 20. 15:19
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Heti egy alkalom nulla. Napi szinten kell csinálni, hónapokig. De ez az egyetlen amit tehetsz. Gyógytorna, mély hátizomerősítés.
2022. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Menj el a háziorvosodhoz, ő majd tovább irányít, és írnak fel neked TB-re egy 10 alkalmas gyógytornát.

Ott megtanulod a gyakorlatokat, és utána már egyedüli menni fog.

Sajnos tényleg csak az használ, ha (majdnem) napi szinten csinálod! Én heti 4-5 nap csinálom, kb fél óra, és megszűnt a derékfájásom! Akkor jön csak elő, ha belustulok, és hosszabb ideig a tornát kihagyom.

2022. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a youtube-n találsz gerinctornát.Az sem mindegy magas, vagy teljesen lapos sarkú cipőben jársz.Egyik sem jó. Az ülőmunka sem.
2022. okt. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Online találsz egy csomó gerinctornát, tartásjavító tornát. Csak szorgalmasan csináld - erősítsd a hátizmaidat.
2022. okt. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az online tornákat nem kellene reklámozni, mert ha nem megfelelö a kérdezö állapotára, akkor sokkal többet árt, mint amennyit kedvezö esetben használhatna!
2022. okt. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Igaza van az előzőnek.

Nekünk a gyógytornára lelettel együtt (röntgen, CT, MR, ami volt) kellett menni...

Volt egy hölgy aki velem volt tornán, de a gyógytornász többször szólt neki, hogy ezt ő ne csinálja, illetve máshogy csinálja.

Emellett az online esetén nincs visszajelzés. Engem sokszor javított a gyógytornász: ne essen be a vállad, ne homoríts, ilyenek. Enélkül ha rosszul csinálod a gyakorlatokat, még többet is árthat, mint használ. És te nem látod saját magadat kívülről...

2022. okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg még ha látná is (körbe tükrös szoba), akkor sem tudná, mi a helyes tartás.
2022. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Még annó gimiben jártam enyhe gerinc ferdülés miatt gyógytornára, ami levegő vételen alapult, ez ingyenes volt és imádtam. Otthon is csináltam, rendbe is jöttem általa, de ez most más. Mindennap mire hazaérek ég a hátam és nem segít a rossz úton való zötykölődés a buszon 45 percig, sajnos ott is mindig görnyedek, mert nem bírom egyenes háttal végig ülni.

Már azon gondolkodtam, hogy veszek olyan derék támasztó műanyagot, ami igazából 1 háromszög és a derekamnál kitartana, mert az mindig besüpped utazásnál, ami szerintem nagyon nem jó.

2022. okt. 21. 22:00
 10/10 A kérdező kommentje:

Télen pl. Mindig sálat gyömöszölök oda vagy a pulcsim kabátom táskámat esetleg, hogy kitartson és helyes tartásra ösztönözzön.

Kissé magas vagyok, így az oviban az asztaltól elfordulva a combomon szoktam enni, ami megint csak kényelmetlen pl. Levesnél stb.

2022. okt. 21. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!