Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit kezdjek az alacsony...

Mit kezdjek az alacsony vérnyomás kellemetlen tüneteivel?

Figyelt kérdés

Picikét alacsony a vérnyomásom. Általában 110-115, de van mikor 101-98 körül van. Pulzusom idegi alapon néha 90, de normál esetben 65-80 között van.

Tegnap délután egybe aludtam 3 órát és mióta felébredtem mint akit leütöttek úgy fáj a tarkóm ami sugárzik a fejem tetejéig. Akkor volt 101/81. Ittam kávét, amitől egy ideig jobban lettem, de aztán visszatért a fejfájás és nem bírok feküdni pedig éjszaka van és aludnom kéne. Most per pillanat 115/65 volt. Ha front van vagy bármi akkor még ezt a kis eltérést is érzékelem. Köszönöm a segítséget!

19L


2022. okt. 31. 03:42
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Vékony vagy?
2022. okt. 31. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kis Vasat kellene bevinned szerintem!
2022. okt. 31. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Chris Coleman ***** válasza:
53%

SZia,

Probálj rendszeresen mozogni és itt a rendszeren van hangsúly. Főleg dinamikus sportot (pl úszás, futás, séta, aerobic...)

Illetve figyelj a folyadél bevitelre (2-3l/nap)

Boldog Napokat !

Chris

2022. okt. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Feleségem is pont ilyen volt. Vas első körben, jó eséllyel van egy kis vérszegénység. Aerob mozgás, séta, bicaj, stb. Sok víz ivása, kávét, kólát is ihatsz. Illetve rendszeres, változatos táplálkozás (húsokat is!). Sovány, alultáplált nőknél gyakoribb az alacsony vérnyomás, ájuldozás, sápadtság. Kerüld a hirtelen felállást, könnyen el lehet így ájulni, nem hiányzik, hogy beb*szd a fejed az asztal sarkába.
2022. okt. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Többen kérdeztétek, hogy vékony vagyok-e. Nem annyira, pont jó szerintem. 156 cm 58 kg. Viszont nekem soha nem voltak vérnyomás problémáim addig amíg nem fogytam kevés idő alatt kb 14 kg-t. 2-3 hónap alatt, mivel időnként rám tör erős szorongás és akkor vagy nem tudok enni vagy, ha tudok sem hízok, ugyanúgy mennek le a kilók akármit eszek. Ha ez rám törne arra az esetre kaptam nyugtatót amit most már szerencsére nem szedek rendszeresen. Itt kezdődött el, hogy eleinte nem éreztem annyira, hogy alacsony lenne a vérnyomásom, csak a magas pulzus miatt mértem és abból láttam, aztán fokozatosan egyre jobban kínoznak a tünetek.

Egy enyhe vashiányom volt kislányként amire kaptam tablettát, de olyan kellemetlen tüneteket okozott, hogy nem szedtem tovább, viszont azóta sem mondták az orvosok a vérkép alapján, hogy az nem lenne rendben így azzal eddig nem foglalkoztam eddig.

2022. okt. 31. 09:16
 6/6 A kérdező kommentje:
De most így reggelre valamivel jobban érzem magam. Nem az igazi, de jobb. Az éjszaka viszont borzasztó volt
2022. okt. 31. 09:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!