Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vashiányt lehet kezelni vény...

Vashiányt lehet kezelni vény nélkül kapható magas vastartalmú értendkiegészítőkkel vagy mindenképpen orvos által felírt gyógyszer kell?

Figyelt kérdés

2022. nov. 7. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább előbb ki kéne vizsgálni, hogy MITŐL van a vashiány.

Ha pl. felszívódási probléma, akkor az okot kell előbb kezelni, nem pedig rögtön a pótlást. Mert nem sok értelme lesz.

2022. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamennyire igaza van az elsőnek, bár nem teljesen.


Ha elkezded kezelni a vashiányt és elmúlik, akkor azzal az orvos ki tud zárni sok okot, hogy mitől van (pl nem felszívódás). Mivel tudom, hogy milyen érzés, amikor vashiánya van az embernek, gondolom minél előbb szeretnéd jól érezni magad...


Lehet sima étrend kiegészítővel is kezelni, az orvosi max azért jobb, mert általában jobb a felszívódása.

2022. nov. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az orvos által felírt nem jobb, csak az orvos azt írhatja fel a szakmai sillabusz szerint. A vashiány kiváltó okát kell megkeresni, ami esetenként lehet egy adott gyógyszer mellékhatása is. Nálam a cukorbetegségre háziorvos által is adható Metformin váltotta ki, mert kutyaütő volt a háziorvos, aki nem nézett utána a szakirodalomban a Metformin ritka mellékhatásainak.
2022. nov. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért ágy olyan biztos, hogy a metformin vashiányt okozott? Tudnál linkelni erről valamit?

Kerdezőnek: a Maltofer vény nélkül kapható, és elég jó. Én 6-os vasra napi kettőt szedtem.

2022. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!