Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez lehet bélelzáródás?

Ez lehet bélelzáródás?

Figyelt kérdés
Nekem általában elég ritkán van székletem. Ált.2naponta. Persze nekem is voltak olyan időszakaim, amikor minden nap volt. Sajnos nagyon stresszes vagyok, sok ülő munkát végzek, és nem táplálkoztam a legegészségesebben. (Nem ettem sok rostos ételt) Viszont múlt pénteken inger hatására elmentem Wc-re, de alig jött valami, és nem tudtam kiürülni. Bevettem 2 dulcolax tablettát ( nem egyszerre mert az első nem hatott) és utána volt egy kisebb székletem. De még mindig nem éreztem az igazinak. Nagyon fújódom és puffadok. A szelek mennek de néha nehezen. (Utána a puffadás egy kicsit csökken)Olyan, mintha be lennék keményedve. Ma reggel volt hasmenésem 2xer is. Tegnap nem vettem be dulcolax-ot. csak ilyen gyógynövényes (Darmpflege) 1db bogyót. Szóval nem tudom hogy attól volt-e vagy magától. Ez lehet bélelzáródás? Vagy akkor egyáltalán nem mennének a szelek és semmi? Nagyon szorongok ez miatt.

2022. nov. 9. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
hallod, el ne mondd orvosnak, még a végén segítene
2022. nov. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem bélelzáródás, előfordul embereknél, hogy extrém esetben egy hétig sincs széklet (természetesen ez nem egészséges). Viszont, ha huzamosabb ideig fentáll a szituáció, érdemes egy orvost felkeresni, mert a tünetek alapján lehet semmiség, vagy komoly betegség is.
2022. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

3 naponta 1x és naponta 3x között teljesen normális.


Méghogy bélelezáródás! Dehogyis!

2022. nov. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor hasmenésed sem lenne, sem bélgáz, de menj orvoshoz, mert sok oka lehet.
2022. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!