Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha állandó èjszaka dolgozom,ho...

Ha állandó èjszaka dolgozom,hogyan szedjem az általam kiválasztott vitaminokat ? Hogyan táplálkozzak egèszsègesen èjszaka? Milyen vizsgálatra menjek ízületi jellegű problèmával?

Figyelt kérdés

Este tíztől reggel hatig dolgozom egy áruházban mint töltő,a közepestől nehèzig tartó fizikai aktivitással. A napi folyadèkbevitelem megvan,1,5-2L. Van hogy többre is sikeredik. Az alvásom átlagosan 7-8 óra,ha kevesebb akkor iszok valamit ha úgy èrzem több lendületre van szüksègem. Eleinte energiaital volt a pörgetőm de azt egy év után elhagytam mert csúnyán berosszultam tőle. Emèsztèsileg szokott nálam gyakran jelentkezni puffadás,sav. Ezt szoktam orvosolni Pantoprazollal, és puffadásra egy másik szer. A kávèval azért nem vagyok kibèkülve mert nem szeretem de muszáj hogy legyen valami ami jobban fenn tart mert nem mindennap van meg a kötelező alvási szám ,energia italt nem fogyasztok már. Na most a problémám az hogy ma még nem sikeredett lefeküdnöm aludni, és vár vissza az èjszaka. Amit már lemondtam mert így nem lehet dolgozni.. Koffeint legutóbb tegnap èjjel kilenckor és ma hajnal fél négykor vittem be utoljára. Azóta már 2x1,5L vizet bevittem és rendesen ettem is apránként keveset, már úgy gondolom ha nem is teljesen de fèlig ki kellett ürüljőn belőlem Reggelire málna-banán kombó gyümölcssalit és salátás csirkemell sonkás szendvicset ettem paradicsommal paprikával. Ebéd brokkolis csirkemelles tészta. Vacsi ugyanez lesz vagy tojás. Próbálok egészségesen ètkeznj,mindig is így tettem. Azonban reggel óta nem bírok aludni,zsibbad a bal karom,a mellkasom bal része, hátam bal szárny része. Nemrègiben jelentkezett ez nálam,de ennyire úgymond rosszul még nem voltam. Vannak még nem rendesen diagnosztizált problémáim olyan téren hogy be szokott állni a hátam, és egyéb részeim pl térd, hát,lábszár,boka,huzamosabb ideig fájnak. Többször és minden hónapban. Budapesti reumatológus kezelt 5 évig az ujjaimmal,azok fájtak először,de miután elmúlt ott a probléma,rá két évre mindenemben megjelent. Azóta számtalan helyen voltam vizsgálaton negatív eredményekkel. Az èrdekelne leginkább hogy ha èjszaka dolgozok,hogy ètkezzek és szedjek vitaminokat? Hogy legyen napi mozgás ha kimerít ès folyamat éjszakára járok?Vitaminból C,D,kurkuma,vas,magnèzium+ három hónapra kaptam egy terbiner nevű tablettát a bőrgyógyásztól köröm problémára amiből már két hónap adag bennem van, utolsó havit már már elkezdtem . Az ízületi vagy fájdalmai problémákra is érdekelnènek megoldások

Köszönöm a jó tanácsokat előre is

A vitaminokat önszorgalomból szeretném szedni,tudom hogy nem szükséges egészséges táplálkozás mellett ennyire kimaxolni de szeretnèm:)

Minden megoldás érdekel köszi a válaszokat

24L



2022. nov. 22. 06:52
 1/2 A kérdező kommentje:

Tegnap esti kiírás csak valamiért most tette ki

Várom a negatív és pozitívumokat is, leginkább az építő jellegűeket. Ortopèdushoz mai nap megyek mert sztk időpont márciusban volna, reumatológus sajnos nem tud velem már mit kezdeni ott nem hatottak a salazopyrin,trexan és medrol sem. Más irányban kell mozgolódnom

2022. nov. 22. 07:04
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha éjszaka dolgozol nagyon beteg leszel 1-2 évtized múlva Az összes ismerősöm 40-50 évesen meghalt aki éjszakai műszakban dolgozott .A vitaminoknak semmi értelme azok attól a káros hatástól amit az éjszakai munka okoz nem védenek meg.
2022. nov. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!