Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az lehet hogy attól van...

Az lehet hogy attól van idegentest érzet a torkomban, mert megkarcolta az étel?

Figyelt kérdés

Kozvetlen vacsorazas utan jelentkezett, egy ilyen furcsa erzes a nyelocsovemben(?)erdekes mod egesz a hatam feloli iranybol is ereztem. Nem kozvetlen a torkomban erzem, de nyelesre fokozodik ez a furcsa idegentest erzes. Nem nyeltem felre es nem kesztet kohogesre sem. Csak mintha lenne ott valami. Nem eles fajdalom, inkabb mintha szorito erzesem lenne.

Sosem volt még ilyen, szoval a stresszet kizarnam. Foleg, hogy egybol etkezes utan kezdtem el erezni. Egyebkent szendvicset ettem hagymaval. Lehet, hogy a hagyma megsértette a nyelocsovemet? Vagy feltapadt ? Azota ittam csomot, ettem is banánt, hátha segit, de semmi.


2022. nov. 22. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A hagymától lehet savtúltengésed, az is okozhat gombócérzést a torokban.
2022. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Refluxot vizsgáltasd ki.
2022. nov. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Erre is gondoltam, de tegnapelott pl fokhagymat ettem es semmi bajom nem volt. Meg amugy sem volt soha hagymától bajom. Es nem is maró érzés ez. Hanem idegentestet érzek egeszen lent . Nem a torkomban. :/
2022. nov. 22. 22:29
 4/5 A kérdező kommentje:
Refluxot csak gyomortukrozessel tudnak megallapitani, ugye?
2022. nov. 22. 22:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Bár a gyomorégésről és a refluxról elsősorban a sav meg a marás jut eszébe az embernek, ahogy neked is, de nem csak az lehet a tünete.

Amit írsz, az idegentestérzés, gombócérzés is tipikus.

Az biztos, hogy nem akadt meg sehol az étel, ennyi idő alatt az már megoldódott volna. :)

2022. nov. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!