Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit jelent ez a 3 diagnózis? 18/f

Mit jelent ez a 3 diagnózis? 18/f

Figyelt kérdés

Hypertensio arterialis essentialis (primaria)

Palpitatio cordis

Sinus tachycardia


2022. dec. 11. 16:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Orvos nem mondta el?

1. Magas vérnyomás

2. Szívritmuszavar (lehet kihagyott, felgyorsult vagy rendszertelen dobogás)

3. Gyorsabban ver a szíved a normálisnál

2022. dec. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! De, csak annyi minden van, hogy már én sem tudom. 2.5mg Bizoprolol tablettát kaptam, napi 1-et.

Ez helyre hozta ahogy látom. A most mért vérnyomásom: 125/61 és 71 pulzus.

Illetve nem érzem, hogy kihagy a szívem vagy bedobban egy nagyot mint régebben. Akkor ez jó jel?

Illetve azt akartam kérdezni, hogy aki ezekkel van diagnosztizálva, nagyobb eséllyel kap szívinfarktust, vagy bármi egyéb, vagy a jövőben, mint aki egészséges? Ettől félek.

A másik dolog, hogy edzéskor eléggé szédülök és nyomó érzés van a fejemben, viszont az orvosommal csak hó végén tudok konzultálni (privát), így gondoltam itt megkérdezem.

2022. dec. 11. 16:14
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
#2 Ezekben sajnos nem tudok segíteni, én csak a minimális latin tudásom meg egy kis guglit vettem elő. :( A mostani vérnyomásod és pulzusod teljesen normális, a gyógyszert nem ismerem, az meg, hogy bármire hány éves korodban mennyivel leszel veszélyeztetettebb egy "mintapéldánynál", ne is gondolj, feleslegesen stresszelnéd magad, ráér akkor megkérdezni, amikor orvossal konzultálsz, de ő is legfeljebb statisztikát fog tudni mondani.
2022. dec. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.. Azt mondta, ilyenen még ő sem kell gondolkodjon 30+ valahány évesen, nem hogy én.
2022. dec. 11. 16:18
 5/14 anonim ***** válasza:
#4 Na látod. :)
2022. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A megfelelő orvosi utasítás betartása mellett nem lesz semmi baj és valóban nem kell ilyeneken aggódnod. A lényeg, hogy járj mindig rendszeresen orvoshoz és próbálj viszonylag egészségesen élni.

Ezek nem halálos betegségek, megfelelő kezelés mellett teljes értékű életed lehet.


"Illetve nem érzem, hogy kihagy a szívem vagy bedobban egy nagyot..."


Ezek szerint volt korábban extrasystole-d (pótütés) amit sikerült megfékezni. Ez nagyon jó jel mert hat a kezelés :)

2022. dec. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Illetve még egy megjegyzés.

Làtom, hogy primer (elsődleges) magas vérnyomásod van ami azt jelenti, hogy pontosan nem lehet megállapítani a kórképet kiváltó okot.

2022. dec. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szelektív béta-blokkolót kaptál, fiataloknak ez a legjobb vérnyomáscsökkentő. Szerencsés vagy, jó egészséget!
2022. dec. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

"edzéskor eléggé szédülök és nyomó érzés van a fejemben"


Én addig nem edzenék, vagy legalábbis nem olyan intenzitással, amíg nem beszéltem erről az orvossal. Érdemes lenne edzés közben megmérni ilyenkor a vérnyomásodat, a fenti tünetek ugyanis arra engednek következtetni, hogy edzés közben magas lesz a vérnyomásod.

2022. dec. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Illetve elfelejtettem még egy dolgot. Nyáron volt az utolsó teljeskörű vizsgálatom, és most lesz év végén a következő ugye.

Akkor az orvos azt mondta, hogy megpróbálhatnánk csökkenteni az adagot amikor átnézte a 24 órás holter eredményeket.

Felezzem el a tablettát, viszont én őszintén nem mertem. Azért, mert régebben sok rosszullétem volt, egyszerűen nem mertem elfelezni, azóta is egészet iszok, pedig akkor a 2.5mg felét kellene. Remélem nem fog semmit sem szólni majd, illetve nem lesz semmi gond, de szerintetek miért akarta lefelezni, ha jó így?

2022. dec. 11. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!